YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Cerablus'u teröristlerden temizledi, çocuklar bayram yaptı
Cerablus'ta Türkiye'nin desteğiyle oluşturulan oyun alanları, çocuklara bayram sevincini yaşattı.
Türkiye Cerablus'u teröristlerden temizledi, çocuklar bayram yaptı
12 Eylül 2016 / 21:52 Güncelleme: 12 Eylül 2016 / 22:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 28 Ağustos'ta Gaziantep'i ziyareti sırasında Cerablus'un yeniden inşası konusunda verdiği talimatın ardından Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı bölgenin yaralarının sarılması için çalışma başlattı.

Yapılan incelemelerde yaklaşık 2,5 yıldan bu yana terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde olan ve nüfusu 3 bin 500'e kadar gerileyen ilçede su şebekesi ve elektrik altyapısında ciddi hasar oluştuğu tespit edildi. Ayrıca şehir merkezinde çocukların vakit geçirebilecekleri alanların da tahrip edildiği belirlendi.

ÇOCUKLAR İÇİN ÖZEL ALAN

Bunun üzerine bölgeye gönderilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 1 haftalık çalışmanın ardından su şebekesini yeniledi, ayrıca 1 haftada nüfusu 25 bine ulaşan ilçeye çocukların eğlenebilecekleri oyun grupları yerleştirildi. TEDAŞ ekipleri de enerji sorununu giderdi.

Türkiye'den dönmeye başlayanların etkisiyle nüfusu her geçen gün artan Cerablus'ta halk, hayatlarının normale dönmesinin mutluluğunu yaşıyor.

"ÇOCUKLAR BAYRAM GİBİ BAYRAM YAPSIN"

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Cerablus'ta çocuklar bayram gibi bayram yapsın diye oyun alanları oluşturduk." dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler