YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye bu oyuna gelmemelidir'
'Türkiye bu oyuna gelmemelidir'
24 Haziran 2012 22:02
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Türkiye'nin savaşa girmesi Osmanlıyı bölüp, parçalayanların işine yarar. Türkiye bu oyuna gelmemelidir'' dedi.

Kamalak, partisinin Antalya İl Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Suriye'ye karşı izlediği politikanın yanlış olduğunu savundu.

Saadet Partisi olarak Suriye'yi ziyaret ettiklerini ve izlenimlerini Türkiye'de ilgili kurumlara anlattıklarını dile getiren Kamalak, Suriye'de uçak düşürülmesi ile ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı parti genel başkanları ile görüşme yaptığını, ancak henüz kendilerine görüşme talebinde bulunmadıklarını ifade etti.

Türkiye'nin Suriye'nin iç meselelerine müdahale ettiğini ileri süren Kamalak, şunları söyledi:

''Komşunuzdan zaman zaman rahatsız edici sesler yükselebilir. Aile içinde bir takım huzursuzluklar olabilir. Komşunuzun huzursuzluğunu gidermek için ailenin reisine 'sen bu evde duramazsın, senin evindeki münakaşa benim iç meselemdir' dediğin zaman tüm köprüleri atarsın. Türkiye soruna barışçıl yaklaşmadı. Aklıselim hareket edilmesi, soğukkanlılıkla müdahale edilmesi ve barışçıl bir çözüm kullanılması gerekir. Türkiye'ye yakışan budur.''

Suriye konusunda Türkiye'nin çok daha sıcak ve tehlikeli bir noktaya geldiğine işaret eden Kamalak, Türk halkının daha temkinli davranması gerektiğini söyledi.

Savaşa girmesinin Türkiye'ye bir fayda sağlamayacağını belirten Kamalak, ''Türkiye'nin savaşa girmesi Osmanlıyı bölüp, parçalayanların işine yarar. Aylardan beri haykırıyoruz. Batı alemi, sözüm ona dostlarımız adım adım Türkiye'yi savaşa sokmanın hesabını yapmaktadır. Türkiye bu oyuna gelmemelidir'' diye konuştu.


-''Terör sorununu Sadet Partisi çözebilir''-


Genel Başkan Kamalak, Türkiye'nin sıcak gündeminin 30 yıldır terör sorunu olduğunu, bu sorunun ancak milli görüş iktidara geldiğinde çözüleceğini ifade etti.

AK Parti'nin 10 yıldır iktidarda olduğunu, terör sorununa karşı tavırlarını yakından takip ettiklerini belirten Kamalak, CHP'nin de terörü önleyecek bir çalışmasının olmadığını ileri sürdü.

Saadet Partisi'nin dışında terör sorununu çözecek bir parti göremediklerini kaydeden Kamalak, ''CHP, sürekli olarak bu milleti millet yapan öz değerleriyle mücadele etmiştir. Dolayısıyla bir kısım gençlerimiz, manevi değerlerinden kopartılmıştır. Manevi değerlerden kopan, öz kimliğini kaybeden gençler terörist olmayacak, yol kesmeyecek de ne yapacak  CHP'nin terörü bu şekilde önlemesi mümkün mü '' dedi.

CHP dönemlerinde Türkiye'de ezanın susturulmaya çalışıldığını, Kuran-ı Kerim'in suç sayıldığını iddia eden Kamalak, şöyle konuştu:

''Atatürk'ü ikna etmiş olsalardı bu milletin dini anayasada Hristiyan olarak yazılacaktı. 1924 Anayasası yapılırken dinin Hristiyan olarak yazılması teklif edilmiş, ama o günün şartlarında Atatürk'e kabul ettirememişler. Bunu ben demiyorum, kaynaklar söylüyor.''

Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı'nda verdiği insan kaybının yüzde 600 mislini 1984 yılından 2009 yılına kadar teröre verdiğini ileri süren Kamalak, terör sorununun çözülmesi için milli görüşün iktidara gelmesi gerektiğini söyledi.

Necmettin Erbakan'ın 1996'da hükümette olduğu dönemde terör konusunda önemli adımlar atıldığını dile getiren Kamalak, ''28 Şubat'ta bizim yolumuzu kestiler, ama asıl milletin yolu kesilmiş oldu'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler