YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye bu bebeği konuşuyor
Van'daki depremde enkaz altından 2 gün sonra canlı kurtarılan 14 günlük Azra bebekten sonra annesi ve büyükannesi de kurtarıldı. Azra ve yakınları tedavileri çiçin Ankara'ya gönderildi.
Türkiye bu bebeği konuşuyor
25 Ekim 2011 / 17:39 Güncelleme: 25 Ekim 2011 / 17:48

Erciş'te, depremden 2 gün sonra enkaz altından çıkartılan Azra bebek ile yakınları, uçakla Ankara'ya gönderildi.

Erciş A Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu karşısındaki çöken bina enkazından, 14 günlük Azra bebek ile annesi Semiha Karaduman ve babaannesine sağ olarak ulaşıldı.

Azra bebek ile annesi Semiha Karaduman ve dayısı Cengiz Yiğit, askeri helikopterle Van'a gönderildi.

Ferit Melen Havaalanı'na inen helikopterdeki anne ve bebeği ile dayı Cengiz Yiğit, burada bekletilen Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Ankara'ya sevk edildi. 

AZRA BEBEK ANNESİNE KAVUŞTU

Erciş'te, depremden 2 gün sonra enkaz altından çıkartılan Azra bebek ve annesinin ardından, babaanne de yaralı kurtarıldı.

Erciş A Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu karşısındaki çöken bina enkazından 14 günlük Azra bebek ve annesinin çıkarılmasının ardından, çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, arama ve kurtarma çalışmaları sonucunda babaanne Gülsade Karaduman'a da ulaştı. Yaralı olarak enkazdan çıkarılan babaanne Gülsade Karaduman ambulansla Erciş Spor Salonundaki sahra hastanesine sevkedildi.

Babaanne Gülsade Karaduman'ın enkazdan çıkarılması sırasında kurtarma çalışmalarını izleyen vatandaşlar sivil savunma ve kurtarma ekiplerini alkışladı.

Enkaz altındaki bebeğin babası Sinan Karaduman'a ulaşma çalışmaları sürüyor.

Bu arada, enkazdan kurtarılan Azra bebeğin anne ve babasının Sivas'ta yaşadığı, hamile olan annenin doğumunu gerçekleştirmek üzere doktor olan kayınpederi Ahmet Karaduman'ın görev yaptığı Erciş'e geldikleri öğrenildi. Daha sonra Semiha Karaduman'ın burada erken doğumla Azra bebeği dünyaya getirdiği belirtildi.

Deprem anında da ailenin tüm fertlerinin evde oldukları, dede Ahmet Karaduman'ın ilk anda depremden yaralı olduğu kurtulduğu öğrenildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler