YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye bölgede güvenli bir ada haline geldi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bölgemizdeki çeşitli kargaşaları, çeşitli kırılmaları dikkate aldığımızda, Türkiye bu bölgede güvenli bir ada haline gelmiştir" dedi.
Türkiye bölgede güvenli bir ada haline geldi
17 Mayıs 2013 / 13:35 Güncelleme: 17 Mayıs 2013 / 13:54

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Valiliğine gelişinde vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı.

Vatandaşları ve polis tören birliğini selamlayan Gül, daha sonra Valilik makamına geçti.

Gül, burada yaptığı açıklamada, memleketinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bütün hemşehrilerine sevgi ve muhabbetlerini sunduğunu ifade eden Gül, "Ayrıca Vali beyi tebrik ediyorum. Hep başarılar diliyorum. Devlet görevlileri, kamu görevlileri böyledir. Nereler uygun görülürse orada canla başla halka millete hizmet eder. O bakımdan şehirle bütünleşerek sizlere en iyi hizmeti sunacaklarından eminim" diye konuştu.

"Türkiye herkesin sığındığı bir yer olmuştur"

Türkiye'nin önemli günlerden geçtiğini vurgulayan Gül, şunları kaydetti:

"Çok şükür güçlü bir ekonomimiz var, Türkiye'de güçlü bir siyasi istikrar var, parlamentomuz demokrasinin bütün nitelikleri geçerli. Bölgemizdeki çeşitli kargaşaları, çeşitli kırılmaları dikkate aldığımızda Türkiye bu bölgede güvenli bir ada haline gelmiştir. Her bakımdan güvenli bir ada haline gelmiştir. Herkesin sığındığı bir yer olmuştur.

Aynı zamanda büyük sermayeler, büyük şirketler, büyük holdingler gelip Türkiye'de bölge ofislerini açmaktadır. Dünyanın her tarafından, Avrupa'nın Amerika'nın büyük şirketleri Türkiye'ye gelmek için adeta yarış içindedir. Ortadoğu'da herkes güvenli bir bölge olarak gördüğü için Türkiye'ye akın etmektedir.

Bütün bunlarla tabi ki iftihar etmemiz gerekmektedir. Hepimizin görevi halkımıza en iyi şekilde hizmet etmek, diğer yandan da ülkemizin demokratik hukuk standartlarını daha da pekiştirmek, memleketimizi güvenli ve huzurlu bir ülke olarak geleceğe taşımak olacaktır. Bu konuda çok büyük bir işbirliğinin Türkiye sathında olduğunu görmekten de büyük bir memnuniyet duyuyorum."

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler