YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye, Bir kez daha kazanacak!"
Başbakan Erdoğan, Adana Kozan'da halka seslendi. Erdoğan, Adana yatırımları ve gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
"Türkiye, Bir kez daha kazanacak!"
06 Ekim 2013 / 13:58 Güncelleme: 06 Ekim 2013 / 14:59

Demokratikleşme Paketine gelen eleştirilere sert yanıt veren Erdoğan, “O malum çevreler aynı masalı yeniden anlatmaya başladılar. Göreceksiniz onlar bir kez daha kaybedecek, Türkiye bir kez daha kazanacak” dedi.Adana’da halka seslenen Erdoğan, "Milletin bankasını güçlü kılacaksın ki milletin karşısında alnı açık duracaksın dik duracaksın. Ziraat Bankası’ndan yüzde 59 faizle kredi alıyordun.

 

Şimdi böyle değil. Aynı şekilde halk bankası da öyleydi. Esnafın çiftçinin yanında olan biziz. Esnafımızı ve çiftçimizi daha güçlü kılıyoruz kılmaya da devam edeceğiz. 11 yıl boyunca hangi yeniliği getirdiysek birileri çıktı Türkiye bölünüyor parçalanıyor dedi. Biz geldiğimizde milli gelir 230 milyar dolardı. Şimdi bu rakam 800 milyar dolara çıktı. Biz milletimizi daha çok seviyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Demokratikleşme Paketi

Demokratikleşme Paketi’ne de değinin Erdoğan, "Malum çevreler aynı masalı anlatmaya yeniden başladılar. Onlar bir kez daha yanılacaklar. Onlar bir kez daha kaybedecek. Türkiye bir kez daha kazanacak. Göreceksiniz onlar bir kez daha kaybedecek, Türkiye bir kez daha kazanacak. Benim başörtülü bacılarım kamu dairelerinde çalışacak diye mi rahatsız oluyorsun. Niçin ayrımcılık yapıyorsun. Hani milliyetçiydin. Hepsi canımız hepsi ciğerimiz hepsi bu vatanın evladı.

Üniversitelerde de aynı mücadeleyi verdik. Bizi çok engellediler. Bu ülkede başörtülü yavrularımıza üniversitelerin kapısını kapattılar. Başörtülüyse başı açık bizim çocuklarımız. Ben kendi kızlarımı ülkemin üniversitelerinde okutamadım. Yurt dışına gönderdim. Bir de önümüze kat sayı engeli çıkardılar. Meslek liselerine. İmam Hatipliler oralara giremedi. Kat sayı kalktı mı? Kalktı. Meslek liselisi istediği yere girebiliyor. Rahatsız olanlar var. Bunlara hesabı soracak olanlar sizsiniz.

Bunlara hesabı sandıkta soracaksınız. Milli irade sandıkta tecelli eder. Şimdi 6 ay sonra yerel seçimler var. 30 tane ilimiz büyükşehir oluyor. 16 tane şuanda var 14 tane de ilave oluyor. Bu şehirler Türkiye’nin yüzde 75’ine hitap ediyor. Sizlerle istişare ederek yaptık. Bunu kamuoyu araştırmalarıyla yaptık. Sizin istemediğinizi biz de istemedik. Bazıları bu paket ayrımcılık. Biz kimin ne ne dediğine değil milletin ne dediğine bakıyoruz. Ben Türkü de Kürdü de Gürcüyü de severim. Biz bir olacağız beraber olacağız hep beraber Türkiye olacağız. Bu reformlara daha güçlü daha hızlı bir şekilde geleceğe taşıyacağız" diye konuştu.

 

İHA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler