YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye bir ilki yaşadı
Türkiye bir ilki yaşadı
22 Haziran 2011 23:58
Milli Savunma Bakanı Gönül, 'Türkiye'nin yaşamadığı bir şeyi yaşadığını' söyledi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Bu seçimlerde Türkiye'nin yaşamadığı bir şey yaşandı. Askerlik gibi ciddi bir konu daha önce seçim meydanlarında oy almak için hiç kullanılmamıştı'' dedi.

Bakan Gönül, genel seçimin ardından teşekkür ziyaretleri çerçevesinde Antalya'nın Manavgat ilçesine gitti.

Partisinin Manavgat İlçe Teşkilatınca Manavgat Şelalesi'nin yanındaki piknik alanında düzenlenen yemeğe katılan Gönül, burada yaptığı konuşmada, genel seçim başarısını kutlamak için Manavgat'a geldiklerini söyledi.

12 Haziran seçimlerine hazırlık döneminin diğer seçimlerden daha farklı geçtiğini belirten Bakan Gönül, ''CHP'nin bu dönemde her türlü sınırı aşan seçim vaatleri içine girdiğini'' ifade etti.

Gönül, şöyle konuştu:

''Bu seçimlerde Türkiye'nin yaşamadığı bir şey yaşandı. Askerlik gibi ciddi bir konu daha önce seçim meydanlarında oy almak için hiç kullanılmamıştı. İkincisi Türkiye'deki taraftar basın, Türkiye'de muhalefeti tutan basın yetmezmiş gibi uluslararası basın da onlardan yana temkinlerde bulundu. Açıkça itibarlı denen mecmualar, gazeteler, bu defa 'CHP'ye oy verin' diye Türk seçmenlerine hitap ettiler ama ne mutlu bize ki Türk seçmeni sağduyusunu kullandı ve Türkiye'de devam eden hizmetleri, Türkiye'de ilerleyen istikrarlı icraatı seçti ve onun istikrar ülkesi olan Türkiye'nin yeni programı olarak devam etmesini arzu etti.''

Seçim başarısını el birliği ve dayanışmayla yakaladıklarını ifade eden Bakan Gönül, Manavgat'ın da seçimlerde Antalya ortalamasının üzerinde oy ortalamasına ulaştığına dikkati çekti.

Manavgat'ın 78 köyünün 55'inde birinci parti olduklarını belirten Gönül, ''Antalya ile çok önemli bir slogan ortadan kalmış oldu. 'Sahillere AK Parti giremez' sloganı ortadan kalktı. Sahildeyiz ve AK Partiliyiz'' diye konuştu.

Yemekten sonra, Bakan Gönül, partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler