YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye ayağa kalktı
Türkiye ayağa kalktı
15 Kasım 2012 10:32
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısı, başta İstanbul olmak üzere bir çok kentte protesto edildi.

Fatih Cami avlusunda, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısına tepki için toplanan gruba hitap eden Hamas Siyasi Büro Üyesi Ebu İmad, grubun, içlerindeki Gazze ve Filistin sevgisini ortaya koyduğunu belirterek, ''Direnişteki arkadaşlarımız hiçbir şeyden korkmuyor, onlar Filistin için canlarını vermeye hazır.

Gazzeli mücahitlerin silah olarak eksikleri var ama kalplerindeki şehadet duygusu, düşman silahlarından üstündür'' diye konuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun saldırıyı seçim hesaplarından dolayı yaptığını söyleyen İmad, tüm İslam ümmetini Filistin davasına sahip çıkmaya ve Filistin davası üzerinde birleşmeye çağırdı.

Protestonun ardından dağılan grubun bir bölümü Edirnekapı Mezarlığı'na yürüdü ve burada dua etti. Gruptan bazı kişiler de araçlarından Filistin bayrakları sallayarak ve korna çalarak protestoya devam etti.

Konya'da bir grup, İsrail'i protesto etti

Sosyal medya aracılığıyla organize olan bir grup, saat 22.00'den itibaren Kültürpark'ta toplandı. Ellerinde Filistin bayrakları taşıyan gruptakiler, bir süre slogan attı.

Bir süre, ''Kahrolsun İsrail'' sloganı attan ve tekbirler getiren grup, olaysız dağıldı. aa

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler