YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye AB'ye girerse biz çıkarız
Avusturya Başbakanı Christian Kern, Türkiye'nin AB'ye üyeliği durumunda, birlikten ayrılmak için referanduma gidilebileceğini açıkladı.
Türkiye AB'ye girerse biz çıkarız
30 Haziran 2016 / 17:56 Güncelleme: 01 Temmuz 2016 / 02:22

Avusturya Başbakanı Christian Kern, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliği durumunda, referanduma gidebileceklerini söyledi.

"ÖNCEKİ BAŞBAKAN BENİ BAĞLAMAZ"

Avusturya Devlet Televizyonu ORF'te yayınlanan ZIB2 programında konuşan Başbakan Kern, kendisinden önceki başbakanın AB'ye bakışının kendisini bağlamadığını kaydetti.

"TÜRKİYE ÜYE OLURSA REFERANDUMA GİDERİZ"

Türkiye'nin AB'ye üye olması durumunda Avusturya'nın AB'den ayrılması ya da kalması için referandum yapabileceklerini belirten Kern, bu konunun büyük bir boyut olduğunu ve oylama konusu olması gerektiğini söyledi.

"EKONOMİDE AĞIR SONUÇLAR ÇIKACAK"

Başbakan Kern, İngiltere'nin referandumla AB'den ayrılma kararı sonrasında yaptığı açıklamasında, "İngiltere'de alınan karar uzun süre ekonomide de ağır sonuçlar çıkaracak. Fakat bizim yapmamız gereken, İngiltere halkının kararına saygı duymak ve bu karardan doğacak olumsuzlukları minimuma düşürmektir" ifadelerini kullanmıştı.

 // Selcuk
Korkmayın hem dünya hem ahirette SADETİNİZ için geliyoruz ayrılırsanız Yine sizi bırakmayız sizi islama davet edeceğiz....
01 Temmuz 2016 11:25
sıkar
 // veysel çolak
avusturya ab siz hiçbir şeydir. vize serbestisi sayesinde turistler sayesinde ayakta duran bir devlet.. biraz sıkar böyle karar almak.....
01 Temmuz 2016 Cuma 08:34
sanki biz meraklı idik
 // mustafa
sanki biz çok istiyorduk. sizlerin Hıristiyan birliği olduğunuzu ve haçli zihniyetin deki kafirler gruhusunuz....
01 Temmuz 2016 00:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler