YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye ABD'ye 3 şart koştu
Türkiye ABD'ye 3 şart koştu
26 Eylül 2014 19:10
Türkiye, ABD'nin IŞİD'e karşı düzenleyeceği hava saldırıları için Adana'daki İncirlik Üssü'nü kullanmak istemesine karşılık ABD'ye 3 şart koştu.

IŞİD'e yönelik hava operasyonlarında İncirlik Üssü'nü kullanma ısrarı süren ABD karşısında Türkiye'nin de şartları var.

49 Konsolosluk çalışanı kurtarılmadan öncede de gündeme gelen Adana'daki İncirlik Üssü, konsolosluk çalışanlarının kurtarılmasının ardından yeniden gündemde.

Türkiye bu üssün ancak insani yardımlar için kullanılabileceğini belirtirken, ABD ise Suriye'nin kuzeyine yaptığı hava harekatlarını bu üssü kullanarak yapmak istiyor.

Türkiye'nin öne sürdüğü 3 şart

Türkiye ise İncirlik izni için sınır ötesinde insani güvenli bölge ve uçuşa yasak bölge oluşturularak, ılımlı Suriye muhalefetine tam destek verilmesini istiyor.

 

SABAH

22:07
 // Rasim DUMAN
"Yukarisi biyik,asagisi sakal" misali, kalles bir tuzagin icine cekilmek isteniyoruz. "Hayir" deme luksumuz yok ; ama citayi yuksek tutmamiz gerekiyor. Bahsedilen 3 sart, kanaatimce cok dusuk profilli. İRAK'taki hukumetin yapisindan, GAZZE ablukasinin kaldirilmasina, Esed'in devrilmesinden, muhaliflerin iktidari ele almasina, hatta F.GULEN'in TURKİYE'ye iade edilmesine varincaya kadar sartlar ileri surulmelidir....
26 Eylül 2014 22:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler