YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye-AB zirvesinin süresi uzatıldı
Brüksel'de sığınmacı krizini çözebilmek adına gerçekleşen Avrupa Birliği -Türkiye Zirvesi'nde Başbakan Davutoğlu'nun mevcut taahhütler dışında "yeni öneriler" sunabilmesi için süre uzatıldı.
Türkiye-AB zirvesinin süresi uzatıldı
07 Mart 2016 / 16:48 Güncelleme: 07 Mart 2016 / 16:56

Başbakan Ahmet Davuoğlu'nun bugün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le görüştükten sonra Ankara'ya dönmesi bekleniyordu. Ancak Brüksel'deki Türkiye-AB zirvesinin süresinin uzatıldığı açıklandı.

Türkiye-AB zirvesiyle ilgili bir açıklamada AB'li bir yetkiliden geldi. AB Türkiye göçmen zirvesinde Ankara'nın masaya yeni taleplerle geldiği belirtildi. Reuters'a açıklama yapan ve adı açıklanmayan bir AB yetkilisi, "Türkiye daha fazla şey sunuyor. Ancak daha fazlasını da istiyor" dedi.

Türkiye'nin yeni talepleri arasında, daha önce üzerinde anlaşılan ve Türkiye'deki mülteciler için harcanması planlanan 3 milyar euroluk fonun artırılmasının olduğu ifade ediliyor.

Ankara'nın Türk vatandaşlarına serbest dolaşım hakkında daha hızlı adımlar atılması ve AB üyelik sürecinin daha hızlı işlemesi konularını gündeme getirdiği konuşuluyor.Türkiye'nin AB'nin önüne koyduğu isteklerin göçmenlerin sistematik olarak Yunan adalarından Türkiye'ye nakli karşılığında talep edildiği belirtiliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler