YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkeş'ten Bahçeli'ye tepki
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Türkeş'in mezarının Devlet mezarlığına nakledilmek istendiğine dair açıklamalarına merhum Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'ten tepki geldi.
Türkeş'ten Bahçeli'ye tepki
23 Eylül 2010 / 11:53 Güncelleme: 23 Eylül 2010 / 11:53

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Türkeş'in mezarının Devlet Mezarlığına nakledileceği' yönündeki açıklamalarına Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Alparslan Türkeş'in eşi Seval Türkeş'ten tepki geldi.

Türkeş'in koltuğunda oturan Bahçeli'nin bu güne kadar Vakfa maddi-manevi bir destekte bulunmadığını belirten Seval Türkeş, Bahçeli'nin son günlerde ortaya çıkan tablo karşısında yeni projeler üretmek yerine mezardan medet umduğunu öne sürdü. Seval Türkeş, Bahçeli'nin basiretsiz yönetimi yüzünden ülkücü kadroların dağıldığını savundu.

Alparslan Türkeş Vakfı'ndan Seval Türkeş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Vakfın, Alparslan Türkeş'in ölümünden hemen sonra Türkeş'in mezarının yapımı, bakımı, onarımı ve korunması amacıyla kurulduğu belirtildi.

Devlet Bahçeli'nin bu güne kadar Alparslan Türkeş'in koltuğunda oturduğunu belirten Seval Türkeş, buna rağmen Türkeş'in misyonu ve hatırasını yaşatmak için kurulan vakfa en küçük maddi ve manevi destekte bulunmadığını dile getirdi.

Bahçeli'nin misyonuna ve aile ocağına saygı ve ilgi göstermediği Türkeş ile ilgisinin, sadece bayramdan bayrama kabrine bir teneke su dökmekten ibaret olduğunu öne süren Seval Türkeş, Bahçeli'nin basiretsiz yönetimi yüzünden ülkücü kadroların dağıldığını savundu. Seval Türkeş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkeş' in yetiştirdiği çok değerli ülkücü kadroları basiretsiz yönetimi ile dağıtan Devlet Bahçeli, son günlerde meydana gelen tabloyu milletin karşısına çok güçlü

projeler ile çıkarak lehine çevirmesi gerekirken mezardan medet umması bizim açımızdan fevkalade üzüntü verici olmuştur. Çok büyük hata yapmıştır. Türkeş' in mezarının nakli ile ilgili bugüne kadar bize en ufak bir haber intikal etmemiştir. Böyle bîr projenin bulunmadığı da Hükümet yetkilileri tarafından açıklanmıştır. Alparslan Türkeş'in mezarının nakli ancak ve ancak yetiştirdiği milyonlarca ülkücünün rızası alınarak olabilir." (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler