YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkeş mezarı başında anıldı
Türkeş mezarı başında anıldı
04 Nisan 2012 13:29
MHP'nin efsanevi lideri Merhum Alparslan Türkeş, Beştepe'deki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Rahmetli Türkeş Bey, hala bir sancak gibi ufkumuzun ve yüreğimizin zirvelerinde dalgalanmakta; aziz emanetleriyle ve bizlere miras bıraktığı fikirleriyle pusulamız olmaya devam etmektedir'' dedi.

Alparslan Türkeş, ölümünün 15. yılında Beştepe'deki kabri başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene Bahçeli ile birlikte Tuğrul Türkeş, MHP Başkanlık Divanı, milletvekilleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören öncesi ve sonrası Kur'an-ı Kerim okunurken Bahçeli, Türkeş'in mezarına kırmızı-beyaz çiçekler bıraktı ve dua etti. Bahçeli ayrıca kabre Türkeş'in doğum yeri olan Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi Köşkerli köyünden getirilen toprağı da serpti.

Daha sonra bir konuşma yapan Bahçeli, ''Karlı bir günde gözyaşları ve niyazlar eşliğinde onu ebediyete uğurlamıştık. Rahmetli Türkeş Bey, tam 15 yıl önce bir yıldız gibi içimizden, yanımızdan kayıp gitmişti. Ama hala bir sancak gibi ufkumuzun ve yüreğimizin zirvelerinde dalgalanmakta; aziz emanetleriyle ve bizlere miras bıraktığı fikirleriyle pusulamız olmaya devam etmektedir'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler