YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk'e yumruk görevden etti
Türk'e yumruk görevden etti
13 Nisan 2010 10:10
Kapatılan DTP'nin eski başkanı Ahmet Türk'e Samsun'da yapılan yumruklu saldırıyla ilgili olarak, iki emniyet yetkilisi görevden uzaklaştırıldı.

Kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e Samsun'da yumruklu saldırıda bulunulmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, bir emniyet müdür yardımcısı ile bir şube müdürünün valilikçe görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Samsun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Muş'un Bulanık ilçesinde 15 Aralık 2009'da düzenlenen olaylı gösterinin ardından tutuklanan Turan ve Metin Bilen'in duruşması sonrası Ahmet Türk'e, adliye çıkışında yumruklu saldırıda bulunulmasıyla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, idari ve adli olarak çok yönlü bir soruşma yürütüldüğü vurgulanarak, ''Ahmet Türk'e yapılan saldırı ile ilgili olarak yürütülen soruşturma çerçevesinde İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Cemal Issı ve Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Murat Alkan Valiliğimizce görevden uzaklaştırılmıştır'' denildi.

RUHSATSIZ SİLAH TAŞIMAKTAN SABIKALI
Öte yandan yumruk atma olayının faili İsmail Ç. (23) ile olay sırasında Türk'ün içinde bulunduğu araca tekme attığı iddiasıyla gözaltına alınan Uğur K'nın (22) Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusuna devam ediliyor.

İsmail Ç'nin Adliye Sarayı yakınlarında bir kahvehanede çalıştığı, ruhsatsız silah taşımaktan sabıkası olduğu öğrenildi.

Şu ana kadar bir siyasi bağlantısı tespit edilemediği belirtilen şüpheli ile diğer zanlının muhtemelen yarın Adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

ntvmsnbc.com

KINIYORUM
 // selen berkil
*Ahmet Türk'e yapılan saldırıyı ve bu saldırıyı meşru göstererek destekleyen herkesi kınıyorum*.....
13 Nisan 2010 18:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler