YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk'e saldırıda bulunan canlı bombanın geçmişi
Saldırdagan D.A'nın 10'un üzerinde sabıkası var
Türk'e saldırıda bulunan canlı bombanın geçmişi
29 Nisan 2009 / 15:55 Güncelleme: 29 Nisan 2009 / 00:00

Eskşi Bakan Hikmet Sami Türk'e saldırıda bulunan canlı bombanın geçmişi bir hayli karanlık çıktı.


Eski bakanlardan Hikmet Sami Türk'e bombalı saldırı girişiminde bulunulması olayıyla ilgili bağlantısı bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan S.O.Y'nin, terör örgütü üyesi olmak suçundan poliste 10'un üzerinde kaydı bulunduğu ve hakkında 3 olaydan yakalama kararı olduğu bildirildi.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, saldırı girişimini gerçekleştiren D.A. ile bağlantısı olduğu belirlendikten sonra Ankara'da gözaltına alınan S.O.Y'nin İzmir, Ankara ve İstanbul emniyet müdürlüklerinde, terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütünün propagandasını yapmak, örgüt adına gösteri ve yürüyüşlere katılmak suçlarından 10'un üzerinde kaydı bulunduğu bildirildi. Hakkında 3 ayrı olaydan yakalama kararı bulunan S.O.Y. ile ilgili istihbarat raporlarında, yurt dışında bomba eğitimi alarak, Türkiye'ye giriş yapacağı kaydı olduğu da öğrenildi.


1983 doğumlu S.O.Y'nin daha önce katıldığı eylemlerde çekilmiş fotoğraf ve görüntülerinin bulunduğu da kaydedildi.


Eski bakanlardan Hikmet Sami Türk, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne ders vermek üzere geldiğinde, ardından gelen ve kendisini öğrenci gibi gösteren bir kız üzerindeki ''bombalı düzeneğini'' patlatmak istemiş, bu sırada küçük çaplı bir patlama yaşanmış ve Türk'ün korumaları saldırganı etkisiz hale getirmişti. Daha sonra olayda ilgisi bulunduğu belirlenen S.O.Y. de gözaltına alınmıştı. AA
Eski bakan Hikmet Sami Türk'e suikast girişimi


Detay


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler