YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkçe Olimpiyatları Saracoğlu'nda mı?
Türkçe Olimpiyatları Saracoğlu'nda mı?
27 Mart 2014 20:00
Mahmut Övür bugün medya kulislerini sallayacak bir gündemle okurlarının karşısına çıktı.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür bugünkü köşesinde çok ilginç bir iddia ortaya attı. Övür, Cemaatin Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanması hususunda bir pazarlık yaptığı, pazarlık konularından birinin de Türkçe Olimpiyatları olduğunu ifade etti.

İşte Mahmut Övür'ün o yazısı:

Şu sıralarda seçim kadar olmasa da, son dönemin en tartışmalı konusu Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılanma hikâyesinin nasıl sonuçlanacağı. Acaba cezası kesinleşecek mi? Siyaset kulislerinde bir süredir bu sorunun cevabıyla ilgili ilginç sonuçlar konuşuluyor.

Aziz Yıldırım'ı yeniden yargılama operasyonu

Denilen şu: Şike operasyonunu cemaat planladı ama hükümetin üzerine yıkmak için de elinden gelen her şeyi yaptı. Kafaları da bir hayli karıştırdı. Ve öyle bir noktaya getirdiler ki, Aziz Yıldırım'ın yeniden yargılanma yolunun açılmasını bir pazarlığa dönüştürdüler.

Ali Koç Başkan, Türkçe Olimpiyatları Saraçoğlu'nda

Yıldırım'ın yeniden yargılanmasının yolu açılacak ama bunun karşılığında da iki şey istenecek. Birincisi Fenerbahçe'nin başına Ali Koç'un getirilmesi... İkincisi ise Türkçe Olimpiyatları'nın Saraçoğlu'nda yapılması...

İhtimal vermiyorum ama hükümet-cemaat gerginliğinin odağına oturan Türkçe Olimpiyatları'nın Şükrü Saracoğlu'nda yapılacağı iddiası kafamı karıştırdı. Bunca olup bitene rağmen Türkçe Olimpiyatları'nın Saraçoğlu Stadı'nda yapılacak olması sizin de kafanızı karıştırmaz mı?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler