YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkçe konuşan IŞİD'ci alay konusu oldu
17 Aralık'ta gerçek yüzü tamamen ortaya çıkan Paralel Yapı, artık alenen Türkiye aleyhtarı çalışmalar yapmaktan çekinmiyor.
Türkçe konuşan IŞİD'ci alay konusu oldu
27 Haziran 2015 / 02:31 Güncelleme: 27 Haziran 2015 / 07:50

Türkiye'yi DAEŞ'e destek vermekle suçlayıp, Kobani saldırıları aracılığıyla Türk-Kürt çatışmasının yolunu açmak isteyen çevreler, bir taraftan da Türkiye ve Erdoğan hakkında uluslararası arenada terör suçlusu algısı oluşturmak istiyorlar.

Acemice bir video montajlayıp koydular

Türkiye aleyhine üretilen her türlü yalan, iftira ve kara propagandalara, Paralel Yapı'nın medyası ve gazetecileri de desteğini esirgemiyor. Paralel örgüte yakınlığıyla bilinen Taraf Gazetesi ve son iki yıldır tamamen paralel örgütün kontrolüne girmiş bulunan Cumhuriyet Gazetesi bugün akıl almaz bir amatörlüğe imza attı.

"Korkunç Türkçe konuşan IŞİD'ci videosu!"

"Türkçe konuşan IŞİD'çi" başlığı altında yayınlanan 30 saniyelik çakma bir videoyu dolaşıma sokan paralel örgüt medyası, internet sitelerinde ve Twitter'da videoya "Flaş…Flaş…Kobane katliamının korkunç görüntüleri..Türkçe konuşan İŞID’ci neler söyledi?" notunu düştü.

Nerede çekildiği belli olmayan videoda, hiç kimsenin yüzü görünmüyor, kamera toprak zemini ve beton parçalarını çekiyor. Görüntülerde bir uzun namlulu silahın bir kısmı göze çarparken, önce arkalardan bir konuşma duyuluyor. Ardından çekimi yapan bir şahıs nefes nefese "Evet, bugün 3 koldan Kobani’ye saldırdık… Allah’ın izniyle şu anda kuşatma altındaki kafirler saklanıyorlar” diyor. Videonun, algı oluşturmak amaçlı özellikle çekilmiş olduğu ilk izleyişte farkediliyor.

Videoyu tweetleyen Amberin Zaman rezil oldu

Söz konusu videoyu Taraf yazarı Amberin Zaman aynı başlıkla Twitter hesabından paylaşınca alay konusu oldu.

Algı çalışması başarısız olan Amberin Zaman, kendisine gelen tepkilere "Taraf_Medya nin mansetlerini ben atmyrn nede Yine algi trollugune basladiniz" şeklinde cevap verdi. Ancak bu kez de "algı trollüğü"nü aslında kimin yapmaya çalıştığı konusunda yeni bir tartışma konusu açıldı.

İşte  o video:

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler