YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkan Saylan,Deniz Baykal'a karşı
Türkan Saylan,Deniz Baykal'a karşı
13 Aralık 2009 19:05
Ergenekon Terör Örgütü kapsamında evi aranan ve ifadesi alınan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Türkan Saylan'ın Antalya'da Deniz Baykal'ın evinin karşısına heykeli dikildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Ergenekon Terör Örgütü kapsamında evine baskın yapılan ve ifadesi alınan Türkan Saylan'ın heykeli dikildi.

Atatürk Parkı'nda denize sıfır dikilen heykel Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal'ın evinin de tam karşısında bulunuyor. Heykelin açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Türkan Saylan'a haksızlık yapıldığını ifade etti.

Akaydın, "Hala ne olduğunu bilmediğimiz bir davanın sanığı konumuna sokuldu. Rahmetli annesinin kişiliği ve kimliğiyle ilgili yorumlar yapıldı. Bunlar çok büyük haksızlıklardır." diye konuştu. Konuşlarının ardından Türkan Saylan'ın doğumunu 74'üncü yıldönümü anısına pasta kesildi. Pastayı Başkan Akaydın ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden burs alan öğrenciler kesti.

Deniz Baykal'ın evinin karşısında bulunan heykeli Mustafa Akaydın yaptı. Açılışın ardından bir süre heykelin önünde bekleyen Akaydın, hatıra fotoğrafı çektirdi. Açılış törenine gelen vatandaşlar da Türkan Saylan'ın heykeliyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

aşan
 // uğur
şerefinizle namusunuzla yaşayın kendinizi çokmu temiz zannediyorsunuz Allah sizi bildiği gibi yapsın gafiller TÜRKAN SAYLAN a karşı gelen herkes bir vatan hainidir Allah inşallah sizi beter durumlara düşürsün...
14 Aralık 2009 15:51
Mustafa Akaydın yanlış yaptı
 // Asude
Mustafa Akaydın,davanın ne olduğunu gayet iyi biliyor.Bilmemezlikten geliyor.Türkan Saylanın ölen annesinin kimliği ile ilgili yorumlar yapılması gayet normal.Böyle bir heykelin dikilmesi utanç verici.Türkan Saylan, İslamla ve Türkler hakkında çok ileri geri konuşmuştu.Heykelin Deniz Baykal'ın evinin tam karşısında olması da trajikomik!...
14 Aralık 2009 00:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler