YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Solu, Soner Yalçın'ı Öcalan'la nasıl vurdu?
Türk Solu dergisi geçen haftaki sayısında Soner Yalçın'a ağır eleştirilerde bulundu
Türk Solu, Soner Yalçın'ı Öcalan'la nasıl vurdu?
10 Temmuz 2009 / 15:14 Güncelleme: 10 Temmuz 2009 / 00:00

Türk Solu dergisi ile Oda Tv'nin sahibi gazeteci Soner Yalçın arasındaki kavga büyüyor. Türk Solu dergisinde geçen haftalardaki sayısında Yalçın'ı eleştiren bir yazıya yer verilmişti.


Yalçın da dergiye cevabını internet sitesinde verdi. Türk Solu'nun cevabı ise gecikmedi. Derginin 243. sayısında Oda Tv'nin sahibi gazeteci Soner Yalçın'a ağır eleştiriler yöneltildi. Derginin iddiasına göre Soner Yalçın'daki bölücü terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'a olan sevgisi çok eskilere dayanıyor:


"Apo sevgisi çok eskilere gidiyor. Bu konuda da hocası Perinçek. 2000'e Doğru dergisi ve Aydınlık gazetesi 80'lerin sonu 1990'ların başında kelimenin tam anlamıyla PKK yayın organı gibi çalışmaktadır. "Gerilla ordu kurdu", "Kürdün ateşle imtihanı" gibi manşetler... Bu sırada Soner Yalçın bu çevrenin en aktif muhabiri ve en "belgeli" istihbarat kaynağıdır. 2000'e Doğru'nun Ankara Bürosunun şefi Soner'dir. O zamanlar yine bol bol imzasız yazılar yazmış Soner. 1996-2001 yılları arasında Soner'in boşalttığı koltukta Tuncay Güney oturuyordu. İşleri aynı. Biri sonra haham oldu, diğeri araştırmacı gazeteci."


Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler