YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türk Sivil Kuvvetleri' Güneydoğu'da
'Türk Sivil Kuvvetleri' Güneydoğu'da
16 Haziran 2016 09:14
TOBB, TÜSİAD ve MÜSİAD gibi kurumların da aralarında olduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu terörle mücadelede inisiyatif alarak mağdur vatandaşlara destek olacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet’in çalışmasıyla teröristlerden temizlenen yerlerde “Türk Sivil Kuvvetleri” de devreye giriyor. 

TOBB’dan TÜSİAD’a, TESK’ten MÜSİAD’a, TESKOMB’dan TİM’e kadar sivil toplum kuruluşları (STK), inşa ve ihya sürecinde aktif rol üstlenecek. İlk etapta, terörden evleri zarar gören, eşyaları kullanılamaz hale gelen yaklaşık 10 bin ailenin ihtiyaçları karşılanacak. Ramazan paketleri de bölgeye ulaştırılacak. Ramazan Bayramı için özellikle çocuklara bayramlık alınması ve bayram harçlığı mahiyetinde bir katkı sağlanması üzerinde duruluyor. AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da bizzat STK’ların başkan ve yöneticileriyle görüştüğü bildirildi. 

Manevi destek de verilecek 

STK’ların sadece terörden etkilenenlerin sadece maddi ihtiyaçlarıyla yetinmeyecek. Manevi anlamda da en üst düzeyde destek verilecek. Bu amaçla, İHH, Ensar Vakfı, ÖNDER, İlim Yayma Cemiyeti, Birlik Vakfı gibi kuruluşlar,  devrede.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler