YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk profesör Gine'de esir alındı
Türk profesör Gine'de esir alındı
06 Aralık 2009 23:42
Profesör Orhan Kural ve arkadaşları Gine'de Ekvator gezisinde beklenmedik bir durumla karşılaştılar. Otelde esir kaldılar.

Gabon ve Ekvator Ginesi Doğa Turu Gezisi kapsamında, Gabon'da bir otelde kalan Prof. Dr. Orhan Kural'ın da aralarında bulunduğu Gezginler Kulübü üyesi 8 kişinin pasaportlarına el konuldu.

Alınan bilgiye göre, 3-10 Aralık tarihlerinde Gabon ve Ekvator Ginesi'nde düzenlenen doğa turuna katılan, Prof. Dr. Orhan Kural ile Gezginler Kulübü'nün 7 üyesi, Libreville'de bulunan Meridyen Oteli'ne yerleşti.

Ancak otel ücretinin ödenmediği gerekçesiyle Prof. Kural ile diğer 7 kişinin pasaportlarına el konuldu.

Telefonla AA muhabirini arayan Prof. Dr. Kural, Gabon'a, 3 Aralık Perşembe günü Ekvator Ginesi doğa turu gezisi kapsamında geldiklerini söyleyerek, acentanın otel ücretlerini ödemediğini ve otelin pasaportlarına el koyduğunu belirtti.

Prof. Dr. Kural, 10 Aralık Perşembe günü gezinin biteceğini, fakat bugün başka yerlere gideceklerini ifade ederek pasaportlarına el konulduğu için otelde mahsur kaldıklarını söyledi.

Dönüş biletlerinin de ayrılmadığını kaydeden Prof. Dr. Kural, konuyla ilgili Türkiye'nin Gabon Fahri Konsolosu Nurettin Bedugu ile görüşeceklerini bildirdi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler