YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk pilotlardan Davutoğlu'na teşekkür ziyareti
Türk pilotlardan Davutoğlu'na teşekkür ziyareti
21 Ekim 2013 15:37
Lübnan'da kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan Türk pilotlar Murat Ağca ve Murat Akpınar, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Lübnan'da 9 Ağustos'ta kaçırıldıktan sonra cumartesi günü serbest bırakılan Türk pilotlar Murat Ağca ve Murat Akpınar, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Edinilen bilgiye göre, pilotlar ve aileleri, Bakan Davutoğlu ile bu sabah Dışişleri Bakanlığı Konutu'nda kahvaltıda bir araya geldi.

Görüşmede, Ağca ve Akpınar'ın, alıkonuldukları 71 gün boyunca yaşadıklarını anlattıkları, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Davutoğlu olmak üzere kurtarılmaları konusunda çaba gösteren tüm yetkililere teşekkürlerini ifade ettikleri öğrenildi.

Ağca ve Akpınar'ın kurtarılması için Türkiye tarafından yürütülen çalışmalara değinen Davutoğlu'nun da konunun 71 gün boyunca öncelikli bir şekilde gündemde tutulduğunu ve pilotların durumunun sürekli takip edildiğini vurguladığı, yürütülen diplomatik ve diğer girişimler hakkında bilgi verdiği belirtildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler