YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk: Meclis'i tanımayacağız
Türk: Meclis'i tanımayacağız
19 Haziran 2011 21:40
DTK Eş Başkanı Ahmet Türk, 'Cezaevindeki seçilmişlerimiz parlamentoya giremezlerse, bizler de bu parlamentoyu tanımayacağız.' dedi.

12 Haziran seçim sonrası teşekkür turlarına çıkan Barış ve Demokrasi Partisi yöneticileri ile partinin desteklediği bağımsız milletvekilleri Batman'da düzenlenen mitingde seçmenleriyle buluştu.

BDP Parti İl binası önünde düzenlenen mitinge DTK Eş Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk, BDP Eş Genel Başkanı Filiz Koçali, Siirt Milletvekili Gülten Kışanak, Batman Milletvekili Ayla Akat Ata'nın yanı sıra, BDP'li İlçe ve Belde Belediye Başkanları da eşlik etti.

Gözaltına alınan ve tutuklanan partililerin bir an önce serbest bırakılmasını isteyen Türk ve Koçali, seçim otobüsü üzerinde halka seslendi. Batman'da seçim sonrası parti yöneticileri ve üyelerine karşı gerçekleştirilen gözaltı operasyonlarına rağmen seçimden zaferle çıkmalarının anlamlı olduğunu kaydeden Koçali bölgedeki zor seçim şartları ve devletin tüm olanaklarını seferber etmelerine rağmen seçimden zaferle çıkan Batman halkını selamladığını söyledi. Oynanan tüm oyunların altüst edildiğini ileri süren Koçali, "Başbakan Diyarbakır ve Ankara'da yaptığı balkon konuşmasında helalleştiğini söylüyor. 8 arkadaşımız tutuklandı. Bu mudur sizin helalleşmeniz?" diye konuştu. 

"SEÇİLMİŞLERİMİZ PARLAMENTOYA GİREMEZLERSE PARLAMENTOYU TANIMAYACAĞIZ"

DTK Eş Başkanı ve Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün, Kürtçe yaptığı konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Seçimlerde, Kürt halkının kendisine sahip çıktığını kaydeden Türk, özgürlük mücadelesi için bu halkın çok acı çektiğini söyledi. Ahmet Türk: "Bu sorun biran önce çözülmelidir. Önümüzde bir fırsat var. Bu sorunu çözelim. Kürt halkı köleliği kabul etmiyor. Şayet, cezaevindeki seçilmişlerimiz parlamentoya giremezlerse, bizler de bu parlamentoyu tanımayacağız." dedi. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler