YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk jetlerine Yunan tacizi
Türk jetlerine Yunan tacizi
24 Ağustos 2011 16:58
Ege'de uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk jetlerine Yunanlılar tarafından 2 kez tacizde bulunuldu.

Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk savaş uçaklarına Yunan savaş uçakları tarafından dün 2 kez önleme yapıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının, Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Tanagra ve N. Ankhialos meydanlarından kalkan M-2000 ve F-16 uçakları ve Skiros ve Limni meydanlarından kalkan F-4 ve F-16 uçakları tarafından Midilli Adası'nın kuzeybatısı ve Sakız Adası'nın güneybatısında 2 kez önleme yapıldı.

Ayrıca, Yunanistan'ın Tanagra ve N. Ankhialos meydanlarından kalkan M-2000 uçakları tarafından Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan Türk F-16 uçağına 13, Tanagra Meydanı'ndan kalkan M-2000 uçakları tarafından eğitim uçuşu icra eden Türk F-4E/2020 uçaklarına 12, Limni Meydanı'ndan kalkan F-16 uçakları tarafından Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden Türk F-16 uçaklarına 11 ve Skiros Meydanı'ndan kalkan F-4 uçakları tarafından da Ege'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu icra eden F-16 uçaklarına 2 dakika süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunuldu.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler