YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk- İş Başkanına saldırı
Mustafa Kumlu'ya konuşmak için kürsüye çıktığı sırada saldırı girişiminde bulunuldu. Arbede sırasında Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar'ın da kolu kırıldı.
Türk- İş Başkanına saldırı
01 Mayıs 2010 / 13:45 Güncelleme: 01 Mayıs 2010 / 15:24

Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu'ya konuşmak için kürsüye çıktığı sırada saldırı girişiminde bulunuldu. Kumlu, çıkan arbede nedeniyle Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) götürüldü. Arbede sırasında Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar'ın da kolu kırıldı.

Kumlu, konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktığında, kalabalığın arasındaki TEKEL, İSKİ ve itfaiye işçilerinden oluşan bir grup protesto gösterisinde bulundu. Bu sırada arbede yaşandı.     

Gerginliğin sürmesi üzerine Kumlu, konuşmasına başlayamadan kürsüden inerek, beraberindekiler tarafından AKM binasına götürüldü. Türk -İş Başkanı, bir süre sonra tepkili grubun binanın içine girebileceği düşüncesiyle AKM'nin arka kapısından hızla çıkarıldı.

Atılan taşlar nedeniyle AKM'nin bazı camlarının kırıldığı görüldü.      

Kumlu, halen AKM binasında tutulurken, kürsüde şu an konuşma yapılamıyor.

Güvenlik güçleri de AKM önünde barikat kurdu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı'nın kolu kırıldı

Arbede sırasında Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar'ın da kolu kırıldı.

YUMRUKLU KAVGA

1 Mayıs İşçi Bayramı'nın kutlandığı Taksim Meydanı'nda bulunan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyeleri ile bir grup arasında yumruklu kavga yaşandı. Güvenliği sağlamak üzere meydanda bulunan sendika görevlileri, sopaların da kullanıldığı kavgayı yatıştırmak için yoğun çaba harcadı.

Taksim Meydanı'nda bulunan ESP'liler ile bir grup arasında, henüz belirlenemeyen nedenle tartışma yaşandı. Tartışma kısa sürede yumruklu kavgaya dönüştü. Meydanın bir bölümünde İşçi Bayramı kutlanırken, bir bölümünde yumruk ve tekmeler konuştu. Güvenliği sağlamak üzere meydanda bulunan sendika görevlileri, sopaların da kullanıldığı kavgayı ayırmak için yoğun çaba harcadı. Gerginlik yaşanmasına neden olan grup, olayın ardından sloganlar attı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler