YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Hava Yolları'ndan İsrail'e anlamlı gönderme!
Türk Hava Yolları'ndan İsrail'e anlamlı gönderme!
30 Aralık 2014 23:00
Türk Hava Yolları'nın web sitesi üzerinden bilet almak için işlem yapanlar ilginç bir ayrıntıyla karşılaşıyor.

Türk Hava Yolları'nın web sitesinden online olarak bilet almak için işlem yapanlar ilginç bir ayrıntıyla karşılaşıyor. Sitede bilet alma ekranında Filistin'in telefon koduna hem İngilizce hem de Türkçe olarak, "İşgal altındaki Filistin toprakları" şeklinde yer veriliyor. Bu durumu kamuoyunda büyük destek görürken,

Bilet ve rezervasyon işlemleri ile ilgili irtibat kuracak yolcunun bilgilerinin alındığı bölümünde bulunan telefon bilgisinin yer aldığı ülke telefon kodlarında Filistin'in uluslararası telefon kodunun yanında, "İşgal altındaki Filistin toprakları" yazısının yer alması dikkat çekiyor.

Filistin'in uluslararası telefon kodu olan 970'in yanındaki ifade, THY'nin uluslararası web sitesinde de ingilizce olarak da yer alıyor.

İsrail'in geçtiğimiz aylarda Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar sırasında yurtdışında yaşayan İsrailli vatandaşlara 'Ülkenize gelin, savaşın' çağrısının ardından, Türk Hava Yolları Tel Aviv seferlerini iptal ederek Türkiye'den İsrail'e uçuşları belli bir süre engellemişti.

thy.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler