YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk hastaneye kaldırıldı mı?
Ahmet Türk: Hastaneye kaldırılmadım
Türk hastaneye kaldırıldı mı?
10 Nisan 2010 / 17:24 Güncelleme: 10 Nisan 2010 / 17:24

Kapatılan DTP'nin genel başkanı Ahmet Türk, Kadıköy Meydanı'nda düzenlenen ve polis ile göstericiler arasında arbedenin yaşandığı mitingde yaralanarak hastaneye kaldırıldığı yönündeki haberleri yalandı. Türk, "Sadece gazdan etkilendim." dedi.
 

Kadıköy İskele Meydanı'nda Demokratik Anayasa Platformu'nun 'Sivil Anayasa' sloganıyla düzenlediği mitinge katılan Ahmet Türk, medyada yer alan hastaneye kaldırıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Cihan'ın sorularını cevaplayan Türk, "Hastaneye kaldırıldınız mı?" sorusuna, "Hayır, kaldırılmadım. Gazdan etkilendik, biraz hava alıp geldim. Gayet iyiyim." cevabını verdi.
 

Anayasa değişikliği konusundaki düşünceleri sorulan Türk, "Değişim ve dönüşüm için yeni anayasa gerekli. 12 Eylül Anayasa'sı darbeci ruhu değiştirilemez. Herkesi kucaklayan yeni bir anayasaya ihtiyacımız var. İktidarın yaptığı şey; gücün bir elden alınıp başka bir ele sunulmasıdır. Muhalefet ise artık statükocu bir noktada darbe anayasasını sahiplenen bir konumda. Anayasada herhangi bir deşiklik yapılmasını istemiyorlar." dedi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler