YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türk halkını kandıramazlar"
"Türk halkını kandıramazlar"
22 Mart 2010 16:02
Eskişehir Bağımsız Milletvekili Tayfun İçli, bugün içeriği açıklanan Anayasa değişikliği taslağı ile ilgili ilginç bir değerlendirmelerde bulundu...

Eskişehir Bağımsız Milletvekili Tayfun İçli, Anayasa değişikliği taslağını ''İçine koydukları elma şekerleriyle Türk halkını kandıramazlar'' diye değerlendirdi.

İçli, düzenlediği basın toplantısında, Anayasa değişiklik taslağının ''Yargıdan hesap sorma, intikam alma'' anlayışıyla hazırlandığını ileri sürdü.

Taslakta toplumun hemen hemen herkesin değişmesini istediği maddelerin de olduğunu belirten İçli, ''Türkiye'de ciddi bir ekonomik kriz ve açlık var. İnsanlarımız zor durumda. Bu taslak getiriliş biçimiyle Türkiye'de siyasi istikrarı bozacak bir girişim. Bir ülkede siyasi istikrar yoksa ekonomik istikrar da yoktur. Böyle bir girişim toplumda gerginliğe, gerçek gündemden uzaklaşmaya ve sorunların daha da ağırlaşmasına yol açacak'' dedi.

Taslağın ''Demokrasiyi geliştirmeyeceğini, aksine kesintiye uğratacağını'' savunan İçli, taslakta ''yargıya açık bir saldırı yapıldığının görüldüğünü'' ileri sürdü.

İçli, ''Böyle bir dayatmayı TBMM'ye getirirlerse, bu düzenleme Anayasa Mahkemesine gidecektir'' diye konuştu.

Taslağın ''Hukuk devleti ilkesini ortadan kaldırmaya yönelik'' olduğunu savunan İçli, ''Bu taslak AKP'nin kapatma davası için başlı başına bir kanıttır'' dedi.

''Taslağın içine koydukları elma şekerleriyle Türk halkını kandıramazlar'' diye konuşan İçli, taslağın ''iyi niyet ve samimiyetten uzak olduğunu'' söyledi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler