YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk hakkında soruşturma
Türk hakkında soruşturma
22 Aralık 2009 11:35
Kapatılan DTP'nin siyasi yasaklı eski lideri Ahmet Türk hakkında soruşturma başlatıldı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk hakkında, geçen hafta yeni kurulan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile kapatılan DTP'nin parti meclisi üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlattı.

Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma, TCK'nın 215. maddesinde düzenlenen “suçu ve suçluyu övme” ile 216. maddesinde yer verilen “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçları kapsamında yürütülecek.
Türk, konuşmasında, "Çarşamba günü İmralı'da sayın Öcalan ile avukatları bir görüşme yaptılar. Bu görüşme sonucunda, sayın Öcalan da parlamento zemininin terk edilmesinin doğru olmadığını ve bu mücadelenin devam edilmesi gerektiği şeklinde, Avukatlarıyla bunu paylaştı. Bu şekilde bize ilettiler" ifadelerini kullanmıştı.

hür irade nerde
 // Mehmet DURUKAN
A. Öcal da böyle istiyor diyerek bir siyasi parti adına açıklama yapan
kişi aslında bir lider değilde başka birisinin kuklası olduğunu kabul ediyor. Böyle birşey bırakın ömürboyu ceza almış bir kişiyi, örneğin başbakan böyle istiyor bile denmesi anormal. Milletvekilleri yetkiyi milleten alır ve millete karşı kişisel olarak sorumludur ve bunu yaparkende birilerine biat etmez, hür irade ile hareket eder....
22 Aralık 2009 14:57
Cezası çok büyük olmalı
 // Fehmi Arvas
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
22 Aralık 2009 12:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler