YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk hakim botla Yunanistan'a kaçtı
Bir Türk hakimin, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçerek sığınma talebinde bulunduğu belirtildi. Yunan basınına göre hakim, sığınma talebi işlemleri sebebiyle başkent Atina'ya getirilecek.
Türk hakim botla Yunanistan'a kaçtı
30 Ağustos 2016 / 16:49 Güncelleme: 30 Ağustos 2016 / 16:52

Sakız Adası Sahil Güvenlik biriminden edinilen bilgiye göre, 50 yaşındaki hakim, sabah 06.00'da, 6 Suriyeli göçmeni taşıyan bir botla adanın Aya Eleni sahiline vardı.

Sahil Güvenlik ekiplerince merkeze getirilen hakimin, siyasi sığınma talebinde bulunmak istediği kaydedildi.

Yetkililer hakimin, ülkeye yasa dışı giriş yapmak suçlamasıyla savcılığa sevk edildiğini belirtti. 

Yunan basınına göre hakim, sığınma talebi işlemleri sebebiyle başkent Atina'ya getirilecek.

Perşembe günü de 4'ü Dedeağaç, 3'ü Rodos'tan olmak üzere Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu oldukları tahmin edilen 7 Türk vatandaşı, yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaparak sığınma talebinde bulunmuştu.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 8 darbeci asker de Yunanistan'a kaçmıştı. Türkiye'nin iadesini istediği askerlerin iltica başvuruları halen Yunan makamlarınca değerlendiriliyor.

 

AA

ölüm
 // Mehmet
Seni bulucagiz Orda Sana ölüm...
30 Ağustos 2016 23:43
 // Ömer
Atatürk'ü üç tane ahlaksız sicili bozuk yahudi doktora (arner levi.cumhuriyet döneminde yahudiler.kitabı)teslim eden o dönemin hainlerinin niyetini farkettiği için, "Beni Türk Hekimkarine Teslim Ediniz ” demişti.peki bu HAIN 'Türkiye Cumhuriyeti' vatandaşı görünümlü yargıçlarına ne oluyor düne kadar aşağıladıkları kişilerin kucağına kaçıyorlar?\...
30 Ağustos 2016 20:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler