YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk hackerlardan İsrail'e büyük operasyon!
Türk hackerlar İsrail’in Gazze terörüne tepki olarak ülkenin genel bakanlıklarının bulunduğu birçok web sitesine operasyon düzenledi.
Türk hackerlardan İsrail'e büyük operasyon!
12 Ağustos 2014 / 23:17 Güncelleme: 12 Ağustos 2014 / 23:26

Kendilerine Kamu Güvenlik Türkiye Hack grubu adını veren ekip, önceki gece İsrail’in önemli birçok web sitesini hackledi. Yaptıkları operasyonu Facebook hesabından duyuran Kamu Güvenlik Türkiye Hack grubu hesaplarından yaptıkları açıklama da 1. 200.000 dolar zarar verildiğini belirttiler.

Operasyonun 2 gün sürdüğünü dile getiren Kamu Güvenlik Türkiye Hack Grubu yaptıkları açıklama da  “Yaptığımız Operasyon Sonucu İsrail Genel Bakanlıkların Bulunduğu Site Kapatılmıştır. 1.200.000 $ Zarar Verilmiştir Umarız ki Tekrar Aktif Olur ve Tekrar Zarar Vermek için Kapatırız Sunucularını .)” denildi.

İsrail’in hacklenen siteleri şöyle: http://www.gov.il/ - http://israel.gov.il/http://www.guides.gov.il/ http://oz.gov.il/ http://first.gov.il/ http://search.gov.il/

Seri katil kiralama ve uyuşturucu temin edilen siteler de hacklendi

Öte yandan Kamu Güvenlik Türkiye Hack Grubu İsrail’e yaptıkları operasyonun yanında Türkiye içinde faaliyet gösteren seri katil kiralama, uyuşturucu temin etmek için kurulan web siteleri de hackledi.

Kamu Güvenlik Türkiye Hack Grubu Facebook hesabından seri katil kiralama ve uyuşturucu temin edilen sitelerin kapatıldığını duyurdu. Grup yaptıkları duyuruda kapatılan web sitelerin linklerini ve ne tür faaliyet içinde olduklarını da paylaştı. Türkiye Hack Grubu’nun konuyla ilgili Facebook hesaplarından yaptıkları açıklama şöyle; “Seri Katillere ve Uyuşturucu Tacirlerine Kamu Güvenlik Türkiye Darbesi!.. Seri Katilleri insanlara meslek edinmek gibi iyi bir halde gösteren oluşum tarafımızca çökertilmiştir. Uyuşturucu satışı da gerçekleştirilen oluşumun tarafımızca bilgileri sızdırılmış olup gerekli yerlere bildirilmiştir.”

Çökertilen siteler arasında seri katilleri tanıtma platformu, cinayet işlemek için bulunabilecek araç ve gereçlerin satışını yapan, cinayet işlemek üzere kişi başına verilen para ödüllü veren ve uyuşturucu ticaretinin yapıldığı web siteleri de bulunuyor. Ayrıca Kamu Güvenlik Türkiye Grubu yaptıkları açıklama da site sahiplerinin arasında Türkler’in de olduğunu belirtirken “operasyonlarımız sürecek” notu düşüldü. Kamu Güvenlik Türkiye Ekibi “Rio DeL & SanalHacker & Gazi Osman Paşa & HackerJunkies & Mikro Türk & Mongol & Hollowman” takma isimlerden oluşuyor.

 

Köksal AKPINAR- yirmidorhaber.com

 

Az bile yapilmis
 // taner dorry
normalde boyle bir seyi tasvip etmem ama konu israil olunca
hackerlarimizin yaptigi hosuma bile gitti. Helal gencler....
13 Ağustos 2014 05:06
Tebrikler
 // el-yazısı
birgün hackerları tebrik edeceğim aklıma gelmezdi.. İSRAİL SİZİN YAPTIĞINIZDAN ÇOK DAHA FAZLASINI HAKEDİYOR.. DEVAM BİTİRİN ONLARI......
13 Ağustos 2014 00:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler