YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk hacılara silahlı saldırı
Hac farizasını yerin getiren Türk hacılarını taşıyan otobüs Suriye'de silahlı saldırıya uğradı.
Türk hacılara silahlı saldırı
21 Kasım 2011 / 12:03 Güncelleme: 21 Kasım 2011 / 12:52

Hac görevini yerine getirerek Türkiye'ye dönmek üzere yola çıkan Türk hacılarını taşıyan iki otobüs, Suriye'de silahlı saldırıya uğradı.

Alınan bilgiye göre, Türk hacıları taşıyan iki otobüs, Suriye'nin Hama ile Humus kenti arasında sabaha karşı silahlı saldırıya uğradı.

Ateş altında kalan hacıların bulunduğu otobüslerden birinde şoför Naci Özata ile Cemil Karlı hafif yaralandı.

Birçok yerine kurşun isabet eden iki otobüs Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaparken, yaralanan Cemil Karlı (50), Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde, otobüs şoförü Naci Özata da Antakya Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Karlı, yaptığı açıklamada, eli silahlı bir grubun bir anda kendilerine ateş açmaya başladıklarını söyledi.

Otobüste herkesin yere yattığını ifade eden Karlı, olayı şöyle anlattı:

''8-9 otobüslük konvoy halinde gidiyorduk. Önce kırmızı bir araba çıktı. 4 kişi vardı arabada. Önce oradan ateş açıldı. Bizim devam edeceğimizi anlayınca, 4 kişi daha ilerden çıktı ve ateş açtılar. Onların açtığı ateş daha çok zarar verdi. Aracımızın sol, sağ ve arka camları kırıldı. Kim ne için saldırdı hiç bilmiyoruz. Bir anda neye uğradığımızı şaşırdık. Koridora üst üste yığıldık. Öyle canımızı kurtardık. Yoksa ölebilirdik. Bizi taşıyan otobüs hızla eli silahlı grup arasından geçerek hiç durmadan Cilvegözü Sınır Kapısı'na geldi. Saldırıda karnıma ve bacağıma kurşun isabet etti.''

Tedavisi devam eden Karlı'nın durumunun iyi olduğu, diğer hacıların ise başka araçlarla memleketlerine doğru yola çıkmaya başladığı bildirildi.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler