YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk güreşinin acı kaybı
Türk güreşinin acı kaybı
20 Şubat 2010 12:27
Dünya şampiyonu milli güreşcimiz Zekeriya Güçlü vefat etti...

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, dünya şampiyonu milli güreşçi Zekeriya Güçlü'nün vefatının kendilerini çok üzdüğünü belirterek, ''Güreş camiası çok değerli, efendi bir sporcusunu kaybetmiştir'' dedi.

Bak, yaptığı açıklamada Güçlü'nün efendi kişiliğiyle güreş camiasında nam yapan bir kişilik olduğunu söyledi. 10 gün arayla güreş camiasının iki değerli ismini kaybetmenin büyük üzüntüsü içinde olduklarını ifade eden Bak, şunları kaydetti:

''Güreş camiası çok değerli, efendi bir sporcusunu kaybetmiştir. Güçlü, ağır sıklet olarak, camiada efendiliğiyle nam yapmış bir kişilikti. Güreşe çok değerli katkıları oldu. Üzüldük. Hastalığı süreci içerisinde sık sık ziyaretine gittik, ailesiyle görüştük. Sağlık çok önemli.

Geçen haftalarda da Antalyalı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanlarından Cengiz Elbeye vefat etmişti, beyninde tümör vardı. Onun acısı sürerken, Zekeriya'nın vefat haberini aldık. Zekeriya tedaviye cevap veriyordu ama maalesef kaybettik. Değerli bir sporcumuzu kaybettik. Güreş camiası olarak büyük üzüntü duyuyoruz.''

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler