YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk gençliğinin de yaşaması lazım
Türk gençliğinin de yaşaması lazım
02 Haziran 2012 15:08
Gül, Bu heyecanı muhakkak Türk gençliğinin de yaşaması lazım ki aynı başarılar bizden de çıksın'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 81 ilden 81 Yıldız Projesi'nin 2012 Yıldızları Tanıtım Toplantısı'nda, ''Hayatımızı değiştiren büyük buluşları yapanlar 50, 60, 70 yaşında profesörler değil, üniversitede okurken kendilerini bilime veren ve bu işlere kafa yoranlar. Kıyafetleri de sokaktaki herhangi bir kişinin kıyafeti. Kravatsız, ütüsüz, ceketsiz, makyajsız, kotla, tişörtle dünyanın en büyük firmalarının ya sahipleri ya yöneticileri. Bu heyecanı muhakkak Türk gençliğinin de yaşaması lazım ki aynı başarılar bizden de çıksın'' dedi.

Gül, gençliğin heyecanının hangi istikamete yönlendirilirse o yönde başarılar çıkacağını belirterek, ''Gençlerin heyecanını, enerjisini bilime sevk edersek onların arasından da olağanüstü mühendisler, girişimciler çıkar ve neticede bunların hepsi Türkiye için çok büyük başarı olur. Zamanınızı boşa geçirmeyin. Sadece kendisi için ailesi için değil, ülkesi ve milleti için en büyük katkıyı yapmış olur'' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, himaye ettiği ''81 İlden 81 Yıldız Projesi'nin 2012 Yıldızları Tanıtım Toplantısı'nda, ''Her çocuğumuz birbirinden başarılı, duyarlı, sorumluluk sahibi. Geleceğimizi, ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edecek olmanın ağırlığını şimdiden taşıyorlar'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler