YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk gazetecilerden iyi haber
Suriye'de kaybolan Türk gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un serbest bırakıldı...
Türk gazetecilerden iyi haber
12 Mayıs 2012 / 12:30 Güncelleme: 12 Mayıs 2012 / 12:53

Suriye'deki Türk gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un serbest bırakılmasıyla ilgili süreç, Başbakanlık'ta oluşturulan özel birim tarafından yürütüldü.

Temaslarda bulunmak için gittiği Rize'de geceyi geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oluşturulan özel birimin çalışmalarını bizzat takip ederek, gelişmelere ilişkin talimatlarını Rize'den verdi.

Başbakan Erdoğan, gazeteciler Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un Şam'dan Tahran'a intikal ettirilmeleri ve Tahran'dan da Ankara'ya getirilmeleri için özel uçak gönderilmesi talimatını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na verdi.

Gazeteciler Özköse ve Coşkun'un, Türkiye'ye getirilmelerine ilişkin süreç, Başbakanlık'ta oluşturulan özel birim tarafından yürütülüyor.

Türk gazetecilerin serbest kalmasıyla ilişkin ilk aşama tamamlanınca Dışişleri Davutoğlu, ilk açıklamasını Twitter'dan yaptı. Davutoğlu, Twitter hesabından Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla Özköse ve Coşkun'un Türkiye'ye getirilmesi için özel bir uçağın Tahran'a gönderildiğini açıkladı.


-Aileler Tahran'da bekliyor-


Özköse ve Coşkun'un aileleri de Tahran'da, Şam'dan gelecek uçağı bekliyor.

Hamit Coşkun'un ağabeyi Mustafa Yahya Coşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Şu an Tahran'dayız, bize burada beklememiz ve yakında kardeşlerimize kavuşacağımız söylendi. Onlarla Türkiye'ye döneceğiz, Şam'dan gelecek heyeti bekliyoruz'' dedi.

Gazetecilerin ilerleyen saatlerde Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler