YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk diplomatlardan Almanya'ya iltica başvurusu!
Almanya'da bazı basın organları Alman Dışişleri Bakanlığına dayandırdığı haberde, aralarında Askeri Ataşe Kurmay Albay Ayhan Dağlı'nın da bulunduğu 3 kişinin iltica başvurusunda bulunduğunu iddia etti.
Türk diplomatlardan Almanya'ya iltica başvurusu!
07 Ekim 2016 / 23:05 Güncelleme: 08 Ekim 2016 / 09:20

Süddeutsche Gazetesi-Batı Almanya Radyo Televizyonu (WDR)-Kuzey Almanya Televizyonu'nun (NDR) ortaklaşa verdiği habere göre, Türkiye'nin Almanya'daki misyonlarında 8 diplomatın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı olduğu gerekçesiyle diplomatik pasaportlarının iptal edildiği ve bunlardan üçünün de Almanya'ya iltica başvurusunda bulundukları ifade edildi.

Hükümet çevreleriyle Dışişleri Bakanlığına dayandırılan haberde, iltica eden 3 kişi arasında özellikle Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğindeki görev süresi sona eren ve Türkiye'ye dönmeyen Almanya'da da nerede olduğu bilinmeyen Askeri Ataşe Kurmay Albay Ayhan Dağlı'nın da bulunduğu öne sürüldü.

Haberde ayrıca, Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi'nin (BAMF) bu müracaatlar hakkında henüz bir karar vermediğine işaret edilerek, iltica başvurusu meselesinin Türkiye ile Almanya arasında yeniden başka bir krize yol açabileceği yorumunda bulunuldu.

 

Sığınma
 // Adıyaman'lı Akın
Almanya'ya da bu yakışır, ne de olsa yıllardır PKK'yı DHKPC besliyor. Ne olacak birazda FETÖ'cüleri beslerler....
08 Ekim 2016 10:05
hainler
 // ismail kus
almanya artik terörislerin , hainlerin sigindigi bir liman oldu.
...
08 Ekim 2016 Cumartesi 00:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler