YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk askerine müthiş helikopter
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ), büyük bir başarıya imza attı
Türk askerine müthiş helikopter
27 Aralık 2009 / 08:06 Güncelleme: 27 Aralık 2009 / 08:20

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından modernize edilen Sikorsky helikopterlerine, gece uçabilme ve her türlü hava koşulunda harekat kabiliyeti kazandırılıyor. 'Bordo Bereliler' olarak da bilinen Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı timler, yeni modernize edilen ve ''Yarasa'' adı verilen helikopterlerle yeni imkan ve kabiliyetler kazanacak.

Her koşulda uçacak

Program çerçevesinde gerekli sistem ve yer testleri tamamlanan Yarasa konfigürasyonlu birinci helikopter, ilk uçuşunu başarı ile gerçekleştirdi. Halen birinci helikopterin Uçuş Testleri periyodu devam etmekte olup Mart-2008 sonu itibarıyla 29 adet uçuş testi tamamlandı.

Özel kuvvetler için özel bir program çerçevesinde Blackhawk helikopterinin geliştirilerek yeni ekipmanlar kazandırılan ''Yarasalar'', her hava koşulunda uçabilecek ve en kötü koşullarda bile havada kalabilecek kabiliyette tasarlandı. Modernizasyonu çerçevesinde, helikopterlerin, daha sessiz, daha hızlı olmasına da imkan sağlandı. Helikoptere gece görüş, her hava şartında radarla uçuş, menzil artırımı, hava radarı, pilot kaskına entegre gece görüş cihazı gibi özellikler kazandırılıyor.
 

Bugün

ben inanmam.
 // ibrahim çelikoğlu
İki boxsör,kilo,teknik herşey ayni fakat birinin elinde kalaşnikof silah;Kim kazanır?Savaş tekniğide aynidir.Adamlar uçak değil,füzeyi bile ucurtmuyor,bizim uçaklarımız var diyoruz.Varda;Uçurtmuyorlarki,uçaklarını ne yapacaksın?Saddam uçaklarını kumun içine gömmüş.Sende mecbur kalır biryerlere gömmek için uğraşırsın.Türk'ler kavga döğüş yapacaklarına,her ne pahasına olursa olsun teknelojiyi yakalaması gerekir.Sonrada uçağım var,tankım var diyebilsin.B...
27 Aralık 2009 13:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler