YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turizm de nefes aldı! İstanbul'da boş otel kalmadı
13. İslam Zirvesi sıkıntılı günler geçiren İstanbul turizmine de nefes oldu. Suudi Kralı Selman, Çırağan Kempinski’yi kapatırken, İran Cumhurbaşkanı Ruhani CVK Bosphorus’u, Katar Emiri Al Sani de Ritz Carlton’ı tercih etti.
Turizm de nefes aldı! İstanbul'da boş otel kalmadı
15 Nisan 2016 / 07:45 Güncelleme: 15 Nisan 2016 / 08:01

56 İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkenin devlet ya da hükümet başkanlarının katılımıyla düzenlenen zirveye katılanlar İstanbul’un en lüks otellerini kapattı.

Suudi Kralı Selman, Çırağan Kempinski’yi kapatırken, İran Cumhurbaşkanı Ruhani CVK Bosphorus’u, Katar Emiri Al Sani de Ritz Carlton’ı tercih etti. 

İstanbul turizminin sıkıntılı günler geçirdiği bu sezonda moral olan zirve kapsamında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve kafilesi Çırağan Kempinski Oteli’ni kapatırken, Katar Emiri Temim Bin Hamad Al Sani’nin Ritz Carlton’da konakladığı öğrenildi. 

BAŞKANLIK SÜİTİ

Çırağan Kempinski Oteli’nde gecelik konaklama bin 500 TL ile 9 bin TL arasında değişirken, Ritz Carlton’da normal oda fiyatları gecelik 900 TL ile 3 bin TL arasında seyrediyor.

Buna ek olarak bir diğer katılımcı İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, CVK Park Bosphorus Hotel Başkanlık Süiti’nde konaklıyor. Söz konusu süit, 850 metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük süiti olma özelliğini taşıyor. 

Zirveye katılan diğer ülkelerden devlet başkanı ve delegelerin Swissotel, St. Regis, Shangri-La, The Marmara, Four Seasons Beşiktaş gibi 5 yıldızlı otelleri doldurduğu da gelen bilgiler arasında.

500 MİLYON DOLARLIK SUUDİ-TÜRK GAYRİMENKUL FONUNDA İMZALAR ATILDI

Suudi Arabistanlı yatırımcıların Türkiye’den gayrimenkul alımını kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına kurulan ilk “Suudi- Türk Gayrimenkul Yatırım Fonu”nun imzaları atıldı.

İlgili fon ile ilk etapta Türkiye’ye 500 milyon dolarlık yatırım planlanıyor. Türkiye ve Suudi Arabistan arasında karşılıklı artmakta olan yatırımlara yeni bir soluk getirecek olan, kendi alanınında bir ilk olması açısından da büyük önem taşıyan Suudi-Türk Gayrimenkul Yatırım Fonu, Türkiye’de gayrimenkul sektöründe inşaat ve proje geliştirme konusunda uzun yıllardır faaliyet gösteren Merosa Uluslararası Gayrimenkul Yatırım ve Gulf Group Yatırım ile Suudi Arabistan’ın yatırım şirketlerinden Nomw Capital’ın işbirliği ile hayata geçirildi.

ŞOFÖRLER SİRKECİ'DE KONAKLADI

Dün Türkiye’den ayrılan Suudi Kralı’nın istediği 500 Mercedes haberlere konu olmuştu. Gelen bilgiler, 500 Mercedes’in şoför ihtiyacının farklı illerden karşılandığı, İstanbul’a gelen şoförlerin Sirkeci’de otellerde konakladığı yönünde.

 

HABERTÜRK

AKPnin görevi talat asalın o hitabetini bulmaktır.
 // hursit dilaver
deminki yorumun başlığına talat asal yazdım ama anlatayım.galiba 1969 seçimleriydi.TV/radyodaki seçim konuşmalarında AP adına öyle bir konuşma yaptı ki, ,İŞTE CHP ODUR.geçtiğimiz yıllarda vefat etti. bu konuyu ilettiğim bir zat onunla konuşacaktı,arşive bakacaktı ama galiba bulamadı. ama MECLİS YA DA TRT ARŞİVLERİNDE VARDIR. bulun o tarihi konuşmayı..CHPyi yeni nesillere anlatın.bu AKPnin görevi..kendisi de edebiyatçı olduğundan çok güzel bir anlatım.ben 50 yıl oldu unutmadım.bulun o hitabeyi....
15 Nisan 2016 Cuma 12:14
CHPyi en güzel merhum talat asal anlatır ama..
 // hursit dilaver
bu kafa 1950lerde menderes elektrik santralları yaparken 'niye bu kadar santral yapılıyor,elektriği toprağa mı vereceksiniz müsrifler' diye kıyameti koparmışlardı.1978lerde de ankara otelinin gümüş takımlarını satmak için bize sayım yaptırmışlardı.aynı yıllarda bir CHP mebusu da mukaddes emanetleri araplara satalım diye tutturmuştu.lüksemburg 1 milyon dolar gönderince de taklalar atmışlardı.onun için hiç bir konuda CHPden yardım oy desteği beklemeyin yaradılışlarında yoktur...
15 Nisan 2016 Cuma 12:07
CHP kafası toplantıda değil de kralın 500 arabasının derdinde
 // hursit dilaver
ve ne kadar para bıraktılar bilirmisiniz.500 lüks aracın günlük kirası toplamda 800.000 tl. 3 gün olsa 2.4 milyon tl. otellere bırakılan paralar ve bahşişler..elbet CHP kafası bunları anlamaz. onlar kralın 500 arabasının derdinde..ülkeye bıraktığı paradan anlamazlar. ne de olsa itthatçı kafa..oligarşik mütegallibe bebeleri bunlar. devlet arpalığından yetiştikleri için halka,tüccara,müteşebbise,iş adamına ters bakarlar.fıtratları böyle.hele böyle organizasyonları kafaları basmaz....
15 Nisan 2016 Cuma 12:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler