YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turistler eylemlerden rahatsız değil
Turistler eylemlerden rahatsız değil
11 Haziran 2013 14:32
Antalya'ya gelen turistler, İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı’nın 15 gündür devam eden eylemler nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşamıyor.

Gezi Parkı eylemlerine destek vermek isteyen grupların Antalya Cumhuriyet Meydanı’na kurdukları çadırlarda bekleyişleri devam ediyor.

Eylemcilerin çadır kurdukları alanın Antalya’nın en merkezi alanı ve tarihi Kaleiçi’ne yakın olması nedeniyle turistler de buradan sıklıkla geçiyor.

Çadırların arasından geçerek tarihi Yat Limanı’nı fotoğraflamak isteyen turistler, kurulan çadırları ve eylemcilerin astıkları pankartları da fotoğraflamayı ihmal etmiyor. Yaşanan olaylardan dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirten turistlerden bazıları da eylemlere destek veriyor.

Kolombiya’dan Antalya’ya tatile gelen Alexander, ilk olarak İstanbul’a geldiğini, burada Gezi Parkı eylemlerine karşı yapılan müdahalede atılan biber gazından kendisinin de etkilendiğini söyledi. İstanbul'dan Antalya’ya geçtiğini belirten Alexander, yaşanan olayların kendisini rahatsız etmediğini ifade etti.

Almanya’dan tatile gelen Justin ve Michelin çifti de eylemlerin amacı hakkında çok fazla bilgileri olmadığını, sadece hükümetin protesto edildiğini bildiklerini söyledi. Justin yaşanan olaylardan dolayı Türkiye’ye gelmekten korkmadıklarını ve 6. kez geldiklerini dile getirdi. Michelin ise olaylardan hiçbir rahatsızlık duymadığını kaydetti.

"Eylemlerden tedirginlik duymuyorum"

İki haftadır Antalya'da tatilde olduğunu belirten Anton da protestoların amacını tam olarak bilmediğini ama politik olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Eylemlerin normal olduğunu belirten Anton, herhangi bir tedirginlik duymadığını kaydetti. Rusya'dan tatil için Antalya'ya gelen Anna ise kendisine gelmeden önce Türkiye'nin tehlikeli olduğunu yönünde bilgi verildiğini ancak tüm söylenenlere rağmen Antalya'ya geldiğini anlattı.

Anna, "Rusya'dan Türkiye'ye gelirken bize 'orada eylem var, olay var' dediler, biz inanmadık. Buraya gelip otele yerleştik. Rahatız. Bu tarz eylemler dünyanın her yerinde var. Bizim için problem değil. Bizim için bir sorun oluşturmuyor." dedi.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler