YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turgut Özal yaşasaydı...
Erdoğan'ın katıldığı toplantıya damga vuran sözler...
Turgut Özal yaşasaydı...
07 Kasım 2009 / 13:32 Güncelleme: 07 Kasım 2009 / 13:46

Türkiye Kültür Vakfı'nın Haliç Kültür Merkezi'nde düzenlediği '40 Vakıf İnsana Saygı' Kongresinde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan doğuya batıya kuzeye veya güneye yaklaşmadıklarını, dört bir yana uzanan politika izlediklerini belirterek "Merhum Turgut Özal'ın o zaman gördüğü ve cesaretle savunduğu fikirlerin uzun bir kesintiden sonra tekrar savunulması gerektiğine inanıyorum" dedi.

Toplantıya, Erdoğan'ın konuşmasının ardından Turgut Özal ile ilgili sunum yapan İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim üyesi Berat Özipek'in sözleri damgasını vurdu.

Özipek son günlerde tartışılan demokratik açılım ve irticayla mücadele eylem planıyla ilgili "Turgut Özal yaşasaydı kesinlikle demokratik açılıma destek verirdi. AKP ve Fethullah Gülen'i bitirme planına karşı, gereğini yapmasını beklemez, Genelkurmay Başkanı'nı görevden alırdı" dedi. Özipek'in sözleri alkışlarla desteklendi.

dogru söylemiş
 // zaferyıdız
berat öz ipek dogru söylemiş.eger özal olsaydı şimdiye bu cuntacıları çoktan görevden alırdı .cesaretli ol taibim .durmak yok cuntacıları görevden alllll....
08 Kasım 2009 00:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler