YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de hain saldırı: 1 asker şehit
Tunceli'de hain saldırı: 1 asker şehit
Tunceli'de hain saldırı: 1 asker şehit
07 Kasım 2007 / 09:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Tunceli merkeze bağlı Uzunçayır Jandarma Karakolu'na PKK saldırısı: 1 şehit


Tunceli merkeze bağlı Uzunçayır Jandarma Karakolu'na bir grup PKK'lı teröristin düzenlediği saldırıda, Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek şehit oldu. Bölgeye zırhlı araçlarla sevkedilen özel birliklerle, teröristler arasında zaman zaman çatışmalar yaşandığı belirtildi.


Tunceli merkeze 15 kilometre uzaklıktaki Uzunçayır Hidro Elektrik Santralı Barajı'nı korumakla görevli Uzunçayır Jandarma Karakolu'na, gece saat 21.00 sıralarında bir grup PKK'lı terörist, ağır silahlarla saldırı düzenledi. Gün boyu yağışlı ve sisli bir havanın hakim olduğu bölgede açılan ilk ateş sırasında Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek şehit oldu. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmanın ardından teröristler ormanlık bölgeye kaçtı. Saldırının ardından olumsuz hava koşulları nedeniyle havadan destek sağlanamayan bölgeye, Tunceli Jandarma Komutanlığı'ndan zırhlı araçlar eşliğinde özel birlikler sevkedildi. Teröristlerin kaçış yollarını engelleyip çembele almak isteyenn güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı bildirildi.


Tunceli Vali Vekili Turgul Gülen, saldırıda bir güvenlik görevlisinin şehit olduğunu ve bölgede operasyonların sürdürüldüğünü bildirdi. Gülen, jandarmadan olayla ilgili henüz bilgi notu gelmediğini söyledi.


KARAKOLA İKİNCİ SALDIRI

Uzunçayır Jandarma Karakolu'na 1997 yılında da yine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 3 uzman çavuş şehit olurken, 2 sivil vatandaş da yaşamını yitirmişti. Ölen sivillerden 1'inin aynı saldırıda şehit olan bir uzman çavuşun babası olduğu ifade edildi.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler