YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de Gül heyecanı
Tunceli'de Gül heyecanı
05 Kasım 2009 09:00
Tunceli, 19 yıl aradan sonra ilk kez bir Cumhurbaşkanı ağırlayacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün Tunceli'yi ziyaret edecek. Tunceli'de, 19 yıl sonra ilk kez cumhurbaşkanı ağırlayacak olmanın heyecanı yaşanıyor.

Tunceli'deki sivil toplum kuruluşlarının, Gül'den Alevi açılımı konusunda destek ile Güler Zere'nin affı taleplerinde bulunacağı belirtildi.
 
Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen, Cumhurbaşkanı Gül'ün Tunceli ziyaretine Alevi Çalıştayı'nı yöneten Devlet Bakanı Faruk Çelik, Çalıştay Koordinatörü Doç. Dr. Necdet Subaşı ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın da katılacağını açıkladı.

Tunceli Belediye Başkanı DTP'li Edibe Şahin, Gül'ün Tunceli ziyaretini önemsediklerini belirtirken, Munzur Vadisi'nde yapılacak barajların durdurulması talebini ileteceklerini kaydetti. Şahin, "Alevilerin merkezi olan Tunceli'de Alevilik konusunda Cumhurbaşkanı'nın bazı açılımlar yapacağını umuyor ve bekliyoruz." görüşünü dile getirdi.

Cumhurbaşkanı'nın gezisi sırasında sivil toplum örgütü temsilcileri ile de bir araya gelecek. Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edecek olan Gül, sonrasında Hacıbektaşı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği'ne giderek yetkililerden cemevi ve sorunları hakkında bilgi alacak. Gül, Tunceli Üniversitesi'nin açılışını yapmasının ardından Elazığ'a hareket edecek. 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler