YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de gergin saatler
Tunceli'de gergin saatler
30 Eylül 2009 07:19
Polis, DTP'nin peşine düştü Tunceli'de işler karıştı. Yapılan aramaları protesto eden göstericiler, olay çıkardı.

Polis, DTP'li başkanın konutu ile belediye misafirhanesinde arama yaptı.Polis gözaltına alınanları Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Yaklaşık 300 kişi, Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüp sloganlar attı.

Tunceli'de, terör örgütü PKK adına bildiri dağıttığı için gözaltına alınan P.K.'nın verdiği ifade doğrultusunda, polisler, savcılık izni ile Belediye Başkanı DTP'li Edibe Şahin'in konutu ve belediye misafirhanesinde arama yaptı. Misafirhanede kalan bazı kişilerin gözaltına alınmasından sonra bir grup DTP'li sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

Tunceli'de bugün PKK terör örgütü adına bildiri dağıtırken yakalanan P.K., İl Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandı. P.K. sorgusunda, Belediye Başkanı DTP'li Edibe Şahin'in konutunda bölücü terör örgütü PKK'ya ait belge ve dökümanların olduğunu ve bazı teröristlerin de belediye misafirhanesinde kaldığını iddia etti. P.K.'nın sorgusunun ardından, polis savcılıkan aldığı izinle, akşam saatlerinde DTP'li Edibe Şahin'in konutu ve belediye misafirhanesini aradı. Kar maskeli ve ağır silahlarla donanımlı polisler, P.K.'nın verdiği bilgiler doğrultusunda konutta ve misafirhanede arama yaptı. Yapılan arama ve kontrollerden sonra misafirhanede kalan bazı kişiler gözaltına alındı. Bu sırada misafirhane önünde toplanan DTP'li bir grup, sloganlar atarak polisin tutumunu protesto etti.

Polis gözaltına alınanları Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü. Yaklaşık 300 kişi, Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüp sloganlar attı. DTP'li grubun protestoları sürerken, polis de geniş güvenlik önlemleri aldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler