YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de dev operasyon! Çok sayıda terörist...
İHA'lar dün Tunceli'de yaklaşık 50 kişilik bir terörist grubunun bulunduğu tespit etti. Bunun üzerine hem karadan hem havadan operasyon gerçekleştiren Jandarma Özel Harekat çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.
Tunceli'de dev operasyon! Çok sayıda terörist...
17 Eylül 2015 / 11:45 Güncelleme: 17 Eylül 2015 / 11:55

Tunceli'de PKK'lıları etkisiz hale getirmek için dün akşam başlatılan ve savaş uçaklarının da katıldığı operasyon genişletilerek sürdürülüyor

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ne bağlı Aslıca ve Otlubahçe köyleri arasında kalan meşe ormanlarıyla kaplı bölgede insansız hava araçları (İHA) dün yaklaşık 50 kişilik bir terörist grubunun bulunduğu tespit etti. İHA'ların tespitinin ardından savaş uçakları PKK'lıların bulunduğu bölgeyi bombaladı.

Savaş uçaklarının bombalamasının ardından bölgeye Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan Sikorsy helikopterlerle Jandarma Özel Harekat Timleri indirildi. Gece timlerle teröristler arasında zaman zaman çatışmalar çıkarken, Kobra helikopterler de belirlenen terör hedeflerini ateş altına aldı.

Çok sayıda PKK'lı etkisiz hale getirildi

Ovacık İlçesi kırsal kesimindeki çatışmaların ardından jandarma ve polis ekipleri birçok stratejik bölgede güvenlik önlemleri aldı. Zırhlı araçlarla da operasyon bölgesine asker sevk edildi. Yetkililer havadan ve karadan sürdürülen operasyonda çok sayıda PKK'lının etkisiz hale getirildiğini söyledi.

 

DHA

 // Ugur hamza
Allah'a cc zavallı vermesin devlete millete pkk ya gönül bağı olan köpekler gerekir insallah...
17 Eylül 2015 14:25
 // islam birligi insallah
Allah im köklerini kazimayi bir an once nasip et bunu bize artık göster Allah im...
17 Eylül 2015 12:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler