YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de can kaybı nasıl önlendi?
Tunceli'de can kaybı nasıl önlendi?
14 Haziran 2016 15:23
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde teröristlerce dün adliye lojmanlarına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda can kaybı yaşanmasını, aynı yerde 2012'de yaşanan terör saldırısı sonrası alınan önlemler önledi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde teröristlerce adliye  lojmanlarına dün bombalı araçla düzenlenen saldırıda can kaybı yaşanmamasında,  konut ve civarında alınan güvenlik önlemleri etkili oldu. 

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü  mensuplarınca dün bomba yüklü araçla saldırı düzenlenen Kandolar Mahallesi'ndeki  adliye lojmanlarında 19 Eylül 2012'de Başsavcı Murat Uzun teröristlerce uğradığı  silahlı saldırıda şehit olmuştu.

Olayın ardından bir dizi önlemi hayata geçiren güvenlik birimleri, 6  ailenin kaldığı lojmanları her türlü saldırıya karşı koruyabilmek için konutun  önüne yaklaşık 3 metre yüksekliğinde çelikle güçlendirilmiş beton duvar çekmişti.

Binanın önündeki beton duvarın üzerine ayrıca 3 katın önünü kapatacak  şekilde 7 metre yüksekliğinde kafes tel çekilerek roketatar ve bombalı  saldırılara karşı önlem alınmıştı. Binanın giriş ve çıkışlarını kontrol etmek  için bombalı, roketatarlı ve uzun namlulu silahlara karşı dirençli nöbet kulübesi  yerleştirilmişti. Lojmanda kısa bir süre önce de tüm camlar kurşun geçirmez hale getirilmişti.

Lojmanlara yönelik dünkü saldırıda alınan bu önlemlerin hayat  kurtardığı belirtildi.

Öte yandan, saldırıdan önce teröristlerce gasbedilerek bomba yüklenen  aracın, Tunceli'de bilgisayar ve güvenlik kamera sistemleri kurulumu yapan bir iş  yerine ait olduğu, olay günü adliye lojmanları güvenlik kameralarını bakım,  onarım ve kontrole gittiği iddia edildi.

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, terör örgütü mensuplarınca yaklaşık 300  kilogram el yapımı patlayıcı yerleştirilen araçla dün adliye lojmanlarına  düzenlenen saldırıda 2'si polis 9 kişi yaralanmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler