YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli'de 10 polis yaralandı
Tunceli'de 10 polis yaralandı
01 Mayıs 2012 17:46
Dünyada bayram havasında kutlanan 1 Mayıs'da Türkiye'de geniş güvenlik önlemlerine rağmen olaylar çıktı. Tunceli'de çıkan olaylarda 10 polis memuru yaralandı...

Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla düzenlenen kutlamalar öncesi çıkan arbedede, 10 polis memurunun yaralandığını, 1 polisin de kalp rahatsızlığı yaşadığını söyledi.

Yılmaz, Tunceli'de bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu üyeleri tarafından düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları öncesi Moğoltay Mahallesi Kışla Meydanı'nda grupların arama noktasından geçtiği sırada arbede yaşandığını hatırlattı.

Arbede sonrası alandaki bazı kişilerin polise taş attığını ifade eden Yılmaz, ''Meydana gelen tatsız olayda 1 polis memurumuz kalple ilgili bir sıkıntı yaşamış, 10 polisimiz ise atılan taşlardan dolayı çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Memur arkadaşlarımızın sağlık durumları iyi. Hepsi rapor aldı. Olayla ilgili incelemelerimiz devam ediyor. Tüm memur arkadaşlarımızı olay esnasında ve sonrasında göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı ve olayları büyümeden kontrol altına aldıkları için tebrik ediyorum. Yaralı arkadaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum'' dedi.

Tunceli'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları öncesinde yaşanan arbedede, 1 polis memurunun kalp rahatsızlığı yaşadığı, 2 polis memurunun da atılan taşlar sonucu yaralandığı bildirilmişti. Polis memurları arkadaşlarının yardımıyla, biber gazından etkilenen 4 kişi ise ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler