YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncel'den PKK'lı ablaya VIP refakat
Tuncel'den PKK'lı ablaya VIP refakat
15 Kasım 2011 08:48
BDP'li Sebahat Tuncel'in, Kartepe deniz otobüsünü kaçıran PKK'lı terörist Mansur Güzel'in ablası Şeyma Güzel'in gözaltına alındığı sırada polise müdahale ettiği ortaya çıktı.

BDP’li Sebahat Tuncel, deniz otobüsünde üstündeki bombayı patlatamadan öldürülen teröriste taziyeye gitmişti. Tuncel’in, bombacının terörden aranan ablasıyla olan ilişkisi de fotoğraflarla belgelendi.

Kartepe Deniz Otobüsünü kaçıran PKK’lı Mensur Güzel’e ve ailesine BDP Milletvekili Sebahat Tuncel’in gösterdiği özel yakınlıkla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Tuncel’in, gemi saldırganı teröristin ablası Şeyma Güzel’i hakkında gözaltı kararı varken, Diyarbakır’a götürmek istediği Emniyet güçlerinin havaalanında olaya müdahale ettiği ortaya çıktı. 11 Kasım’da Kartepe isimli Deniz Otobüsünü kaçıran ve SAT Komandoları tarafından öldürülen KCK’lı Mensur Güzel’in cenazesinde yaptığı konuşmayla tepki çeken Tuncel’in, Mensur Güzel’in ablası Şeyma Güzel ile yakın ilişki içinde olduğu belirlendi.

Ortağının elinde bomba patladı

Leyla kod adlıi Şeyma Güzel’in, şehir merkezlerinde silahlı ve bombalı isyan başlatmak için yapılanan Öz Savunma Birlikleri içerisinde faaliyet gösterdiğinin belirlenmesi üzerine takibe alındığı öğrenildi. Şeyma Güzel’in, 22 Nisan’da Tuzla’da hazırladığı bomba elinde patlayan Mazlum Singil ile ortak hareket ettiği tespiti üzerine ise savcılık harekete geçti. Bir saldırı planlandığına karar veren Savcılık Güzel hakkında gözaltı kararı verdi. Aranmaya başlayan Şeyma Güzel durumdan haberdar olunca ortalıktan kayboldu. 28 Nisan’a kadar ulaşılamayan Güzel’in başka teröristlere uygulanan yöntemle kırsala kaçırılmakta olduğundan şüphelenildi. Soruşturma bu yönde derinleştirildi.

Dokunulmazlık kalkanı

Emniyet güçlerine gelen istihbaratta, BDP İstanbul Milletvekili Sebhat Tuncel’in devreye girdiği ve  Şeyma’yı polisin elinden kurtarmak için kendi bindiği uçakla Diyarbakır’a götürmek için harekete geçtiği yer aldı. İstihbaratı değerlendiren Emniyet güçleri, Şeyma Güzel’in İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na Sebahat Tuncel’in VW Jetta marka arabasıyla gittiğini belirledi. Ancak, Tuncel gözaltına alınma işlemine müdahale ederek polislerin üzerine yürüdü. Bu arada Tuncel’in sekreteri Güzel’i havaalanı kapısına doğru götürmeye çalıştı. Ancak polis kararlı davranarak zanlıyı gözaltına aldı.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler