YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncay Özkan'ın cumhurbaşkanı adayı..
Tuncay Özkan'ın cumhurbaşkanı adayı..
08 Mayıs 2014 20:09
Tuncay Özkan'ın cumhurbaşkanı adayı Yılmaz Büyükerşen..

Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne gelen gazeteci Tuncay Özkan, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen'i işaret etti.

Fethiye'de düzenlenen 7'nci Uluslararası Kültür ve Sanat Günleri'ne konuşmacı olarak katılan gazeteci Tuncay Özkan, Ergenekon yargılamaları ve cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu, kitaplarını imzaladı. Özkan'ın konuşmasını Fethiye Belediye Başkanı DP'li Behçet Saatcı ile birlikte yaklaşık 100 kişi dinledi.

Konuşmasında Cumhuriyet mitingleri düzenlediği gerekçesiyle yargılanıp ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldığını anlatan Özkan, tek suçunun muhalif olmak olduğunu, Silivri Cezaevi'nde 6 yıl boyunca 3 metrelik hücrede kaldığını, cezaevinde Türkiye'nin geleceğine dair umudunun daha da arttığını söyledi.

'Gülen Hareketi Türkiye'yi yönetilmez hale getirdi'

Bugün gelinen noktada Fethullah Gülen Hareketi Türkiye'yi yönetilemez hale getirdiğini aktaran Özkan, "Bizim eskiden cemaat dediğimiz, F tipi organizasyon diye adlandırdığımız, hükümetin paralel yapı dediği, eski koalisyon ortağı, bugün ülkeyi yönetilemez hale getirdi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, Dışişleri Bakanı ve Genelkurmay yetkilisi bir araya geliyor, bir şey konuşuyor. Konuşma 3 dakika sonra internette yayınlanıyor. Böyle bir ülke olur mu" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı

Konuşmasının son bölümünde izmleyicilerin sorularını yanıtlayan Tuncay Özkan, "Cumhurbaşkanı adayınız kim" sorusuna da yanıt verdi. Özkan, cumhurbaşkanı adayı olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i işaret edince salondan alkış yükseldi. Özkan, "Etrafında birleşelim, hep beraber çalışalım. Tüm Türkiye'nin tanıdığı, ahlaklı, başarılı bir insan. Biz böyle bir insanı neden desteklemeyelim" dedi.

 

DHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler