YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncay Özkan'dan şok iddia
İkinci Ergenekon davasında savunmasını yapan gazeteci Tuncay Özkan 'AKP’li Arslan beni öldürtmek istedi' iddasında bulundu...
Tuncay Özkan'dan şok iddia
23 Aralık 2009 / 08:23 Güncelleme: 23 Aralık 2009 / 08:23

Tuncay Özkan, AK Parti Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan'ın kendisini öldürtmek istediğini öne sürerek bunun delilerinin de Matkap Operasyonu Davası'nın dosyasında bulunduğunu söyledi.

Üniversiteye giderken ’Halk Bilimi’ ödevi olarak küfür derlemesi yaptığını söyleyen Özkan “Telefonda ağız dolusu küfür etmek de mi yasak? Bu iddianame teşhirci” dedi.

Tuncay Özkan Ergenekon davasındaki savunmasında ilginç bir iddiada bulundu: AKP’li İhsan Arslan beni öldürmek için korucularla anlaştı, belgesi Matkap davasının dosyasında duruyor 

İkinci Ergenekon davasında savunmasını yapan gazeteci Tuncay Özkan, iddianameyi ve hazırlayan savcıları eleştirdi. Suçu konusunda hala bilgi sahibi olmadığını iddia eden Özkan, bunu öğrenmek için 70 sayfalık dilekçe verdiğini söyledi.

İddianamedeki yöntemin Engizisyon olduğunu belirten Tuncay Özkan, siyasi bir plan olduğunu öne sürdü.  Özgür, mert bir iddianame için çok şey feda edebileceğini söyleyen Tuncay Özkan, “Bunun delillerini ortaya koysaydılar utancımdan konuşamazdım. Ama burada göğsümü gere gere konuşuyorum. İddianamede siyasi bir şov yapılıyor. Size yemin ediyorum özür dileyecekler. Herkes ölümlü. Güç dediğiniz şey ateşten top. Kim çok tutarsa onun eli yanıyor. Savcılık içinde bulunduğu durumdan kurtarılmalıdır. Umarım sözlerimi yanlış anlamazlar. Onları bataklıktan çıkarmak için uzatılan dost elini yanlış anlamazlar. Bu kinle, sevgisizlikle gidilebilecek bir yer yok. Beni gönderebilecekleri Silivri’den öte bir yer var mı? Bundan ilerisi Silivri’ye yaptırılacak mezarlıktır. Bunu kabul ediyorum” dedi. Tuncay Özkan Ergenekon iddianamesinin Türk hukukunun Kerbelası olduğunu söyledi.

Öldüremedikleri için burdayım

Savunmasının aynı zamanda manifestosu da olacağını ifade eden Tuncay Özkan, AK Parti Diyarbakır milletvekili İhsan Arslan’ın kendisini öldürtmek istediğini öne sürerek bunun delilerinin de Matkap Operasyonu Davası’nın dosyasında bulunduğunu söyledi. Kanaltürk Televizyonu’nda bir programın yayınlanmaması için birçok kişinin araya girdiğini, çok paralar teklif edildiğini ifade eden Tuncay Özkan, “Ancak kabul edilmeyince AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Muşlu bir korucu aile ile beni öldürtmek içini anlaşmış. Görüşmeler yapılmış. Telefon dinlemeleri yapılmış. Aynı çete Kapalıçarşı’daki bir kuyumcuyu kaçırmak içinde görüşmeler yapmış. Ben bu olayla ilgili olarak savcı Hikmet beye ifade verirken Savcı Zekeriya Öz de odaya geldi. İfademi dinledi. Bu ifadem Matkap davasının dosyasında var. Matkap dosyasını getirtin. Bu mafya liderini dinleyin. Zekeriya Öz’ü de dinleyin lütfen. Ben niye burdayım? Beni öldüremedikleri için burdayım” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler