YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tükürdüklerini yalayacaklar
Tükürdüklerini yalayacaklar
04 Temmuz 2011 09:10
"Gerekirse 4 yıl yemin etmeyiz" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Tükürdüklerini yalayacaklar" yanıtı veren Erdoğan, "Gidip bizi Yunanistan'da Sosyalist Enternasyonal'e şikâyet etmekle bir şey elde edemezsin" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gerekirse 4 yıl yemin etmeyiz" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Tükürdüklerini yalayacaklar" sözleriyle yanıt verdi. CHP'nin kılavuzunun olmadığını savunan Erdoğan Kılıçdaroğlu'na "Gidip bizi Yunanistan'da Sosyalist Enternasyonel'e şikayet etmekle bir şey elde edemezsin" diye seslendi. Erdoğan, 23 Mayıs'ta 5.9'luk depremle yıkılan Kütahya'nın Simav ilçesine, 28 Mayıs'ta Eskişehir mitinginin ardından gitmeyi programlamış ancak yoğun yağış nedeniyle bu ziyareti iptal olmuştu. Dün Simavlıların gönlünü almak için ilçeye giden Erdoğan 6 bin depremzedey hitap etti. TBMM'deki yemin ve boykot krizine göndermelerde bulunan Erdoğan, devleti, bayrağı, bu ülkeyi sevmeyenlere karşı dik duracaklarını söyledi. "Başka arayış içerisinde olanlar kendi kararlarını kendi versinler" diyen Erdoğan demokrasi, özgürlükler ve insana saygı için kimsenin demokrasinin yerinin meclis olduğu çizgisinden sapmaması gerektiğini kaydetti. Erdoğan şöyle konuştu:

MİLLET GÖREV VERDİ
Millet size görev verdi. Git mecliste çalış dedi. Sokaklarda git de yaygara yap demedi. Şimdi geleceksin orada üç aylık parayı alacaksın maaşı. Bu maaşı ne karşılığında alıyorsun. Ya çalışmayana para var mı? Çalışma yeri neresi Meclis. Sana helal para gerekiyorsa geleceksin yerini alacaksın orada çalışacaksın. Neymiş başbakan bize yardımcı olsun. Başbakan sana niye yardımcı olsun. Bu ülke bir hukuk devleti. Siz bu işin olmayacağını bile bile bunu yaptınız. Yasaları delmek için bunu yaptınız.
 Zannettiniz geçmişte bir iki kişiye yapılan bize de yapılır. Yargı böyle bir karara evet demedi. O zaman yapmanız gereken şey gelip o yemini yapacaksınız.
 Hukuk nasıl çalışıyorsa değerli arkadaşlar öyle çalışacak. Gelmemeleri meclisin çalışmasını engellemez dedim. Ama bunların akıl hocaları da yanlış, kendileri de yanlış.
 Biz çalışmazsak o zaman bize millet 'ya size yüzde 50'yi boşa mı verdik' der. Onun için biz parlamentoya gelenlerle yolumuza devam ediyoruz. Biz çoğunluğun azınlığa tahakkümüne karşıyız, ancak azınlığın da çoğunluğu tahakküm etmesine de karşıyız. Yarın seçim yapacağız.
(Kılıçdaroğlu'nun Sosyalist Enternasyonel'in Yunanistan'daki toplantısında yaptığı konuşma) Gidip Yunanistan'da Sosyalist Enternasyonal'e bizi şikayet ekmekle bir şey elde edemezsin. Burası bunun yeri Yunanistan değil. Şurası burası değil. Türk milletinden oy alacaksın gidip Sosyalist Enternasyonel'e şikayet edeceksin. Bunların mantığı bu.
 'Arkadaşlarımız yemin etmedikçe 4 yıl da olsa yemin etmeyeceğiz' dediler. Bu sözü unutmayın. Bak açık söylüyorum; bu tükürdüklerini yalayacaklar.

KONUT MÜJDESİ
Şu anda geçici konutlar hazırlanmakta. Biz Simav'a 8.5 şiddetindeki depreme dayanıklı evler yapacağız. Bu kalıcı konutları yapacağız. Bu bin konut, Simav'ın çehresini değiştirecek. Zemin ve üzerinde 3 kat olacak, yüksek katlara asla müsaade etmeyeceğiz. Ve biz diğerleri gibi, bu afet konutlarını yarım bırakmayacağız. Hepsini en kısa sürede tamamlayıp teslim edeceğiz.
("İl olmak istiyoruz" pankartı) Ben Kemal Kılıçdaroğlu değilim. Boş vaatlerde bulunmam. Yapmayacağım işe tamam demem. İl tabelası asmak mesele değil, hizmet götürmek önemli. Biz size hizmet getiriyoruz. Erdoğan oradayken ilçede hafif bir deprem yaşandı. Sarsıntılara alışkın olan Simavlılar tepki vermedi.

Çadırkent yeniden doldu
Kütahya'ya 145 km uzaklıktaki Simav, 19 Mayıs 2011'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsılmıştı. 2 kişinin öldüğü 80 kişinin yaralandığı depremin ardından 25 bin nüfuslu şehir adeta "çadır kent"e dönüştü. Eski Panayır alanına Kızılay tarafından kurulan 2 bin 500 çadırda 10 bin depremzede kalıyordu. Yaz tatilinin başlaması ve hafif hasarlı evlerin tamir edilmesi sonucu halkın yüzde 90'ı çadırları boşalttı. Ancak geçen hafta yaşanan depremler vatandaşları yeniden korkuttu. Çadır kent nüfusu yine 5 bine kadar yükseldi. (Sabah)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler