YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tüketiciyi sevindiren karar
Finike Asliye Hukuk Mahkemesi, Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin elektrikte kayıp kaçak bedelinin tüketiciye iadesi kararına karşı firmanın yaptığı itirazı reddetti.
Tüketiciyi sevindiren karar
18 Haziran 2012 / 19:03 Güncelleme: 18 Haziran 2012 / 19:05

Finike'de yaşayan 4 kişi bölgenin elektrik dağıtımını yapan Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin faturalarına yansıttığı kayıp kaçak bedelini iade etmesi amacıyla Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvurdu.

Heyet, yaptığı değerlendirmede tüketicilerin başvurusunu haklı bularak elektrik dağıtım şirketinin ''kayıp kaçak bedelinin tüketiciye iadesi'' yönünde karar verdi.

Bunun üzerine Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ, Finike Asliye Hukuk Mahkemesi'ne dava açarak Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin kararına itiraz etti. Mahkeme, dava sonucunda Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin itirazını reddetti.

Finike Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanı Mustafa Çiftçi, yaptığı açıklamada, kayıp kaçak bedelinin iadesi için heyetlerine 10 kişinin müracaat ettiğini, ancak 6 kişinin evraklarında eksiklik olması nedeniyle sadece 4 kişinin başvurusunu kabul ettiklerini söyledi. AA

Bu herkese otomatik yansıyacak mı?
 // Süleyman
Bu ülkede böyle bir saçmalık var bir mahkeme bir konuda karar alır ama o karar vatandaşın faydasına birşey ise nedense bu bir genelleme olarak yaygınlaşmıyor. Herkes tek tek mahkemelere müracaat etse ne olacak? Mahkemeler olmaz deyip kestirip atacak. Öyle ise hükümet bir karar alsın ve bu bedel faturalardan düşsün ama maliyete de yansımasın! Bu başka nasıl olabilir ki? Özel sektörün insafına bırakılabilecek bir şey değil bu!!!...
18 Haziran 2012 21:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler